Utorak, 23 Jula, 2024

Austrija bolja od Poljske, Levandovski vjerovatno ide kući

Austrija je slavila sa 3:1 protiv Poljske golovima Traunera u 9. minutu, Baumgartner 67. i Arnautović iz penala u 78. minutu, a jedini pogodak za Poljsku postigao je Pjontek nakon pola sata igre.

Austrija je u drugom poluvremenu slomila otpor Poljske i na taj način vjerovatno poslala jednog od najboljih evropskih napadača Roberta Levandovskog kući već nakon tri meča na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

Austrija je potpuno nadigrala Poljsku na Olimpijskom stadionu u Berlinu, bila bolja u oba poluvremena, pa je pobjeda s obzirom na prikazano mogla biti i ubjedljivija.

Selektor Mihal Probirc je počeo utakmicu bez svoje najveće zvijezde Lebandovskog, koji je ušao u igru nakon sat vremena igre, pri rezultatu 1:1, ali nije uradio ništa, tako da poljski selektor i nije napravio propust time što mu nije ukazao povjerenje od starta meča.

Austrija je povela u 9. minutu, Mvene je izveo aut, odbrana Poljske izbacila loptu ponovo do njega, a nakon centaršuta na prvu stativu odlično je reagovao Trauner i glavom poslao loptu u desni gornji ugao gola Poljaka.

Poljska je izjednačila u 30. minutu nakon rikošeta u kaznenom prostoru Austrije, lopta je došla do Pjonteka koji je loptu sa pet metara smjestio u mrežu za 1:1.

U drugom poluvremenu Austrija je bila puno bolja, a pobjendik je odlučen u 67. minutu kada je Baumgartner doveo svoju reprezentaciju u vođstvo od 2:1.

Ni to nije promjenilo odnos snaga na terenu, pa je Zabicer u 77. minutu izbio sam pred Šćešnija, prevario golmana Polske, koji ga je oborio, a najstrožu kaznu realizovao je Marko Arnautović za konačnih 3:1.

Poslije utakmice Austrija – Poljska 3:1 po tri boda u grupi D imaju Austrija, Francuska i Holandija, dok je Poljska bez bodova.

Svoju utakmicu drugog kola večeras od 21 čas igraju Francuska i Holandija.