Srijeda, 24 Aprila, 2024

ATP Rim: Đoković se mučio u prvom setu i savladao Krajinovića za četvrtfinale

Prvi reket svijeta je uz poteškoće savladao zemljaka Filipa Krajinovića u dva seta 7:6 (9:7) i 6:3 i za polufinale će se boriti protiv kvalifikanta Moseti Kefera

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Rimu.

Đoković, Foto: Cbc.ca

Prvi reket svijeta je uz poteškoće savladao zemljaka Filipa Krajinovića u dva seta 7:6 (9:7) i 6:3.

Đoković je loše započeo set i odmah u startu pretrpio brejk da bi ga odmah u narednom vratio. Obojica su čuvali servis do same završnice i Đoković je prvi došao u situaciju da uzme set pri rezultatu 5:4 na Krajinovićev servis, ali se mlađi Srbin odbranio. Oba tenisera su čuvali svoj servis i odveli set u tajbrejk.

U odlučujućem gemu Krajinović je briljantno startovao i napravio dva mini brejka pri rezultatu 4:1, ali se Đoković uspio vratiti i osvojiti set s rezultatom 9:7.

U drugom setu Đoković je imao apsolutnu kontrolu i s dva brejka završio posao s 6:3 za svoje 14. četvrtfinale u Rimu.

Njegov sljedeći rival biće pobjednik meča između mladog Italijana Lorenca Musetija i Njemca Dominika Kefera.