ATP London: Tim poslije nevjerovatne borbe izbacio Đokovića

Treći igrač svijeta savladao je Novaka Đokovića sa 2:1, po setovima 7:5, 6:7 i 7:6.

Austrijski teniser Dominik Tim plasirao se u finale Završnog mastersa u Londonu.

Tim, Foto: Reuters

Uvodni set donio je vrlo izjednačenu borbu. Rivali su čuvali svoj servis do rezultata 5:5, a onda je Tim načinio ključni brejk.

Đoković se nije proslavio volejima, dobio je nekoliko teških lopti na mreži i nije našao rješenje.

Tim je potom rutinski zatvorio set, ne dozvolivši prvom reketu planete da eventualno izbori taj-brejk.

Nijanse su presudile da Đoković 67 minuta kasnije dođe do izjednačenja u meču. Još jedan vrlo neizvjestan set, riješen je u taj-brejku koji Novak ove godine igra gotovo perfektno (15-1).

Imao je i Tim svoje šanse da proslavi trijumf, ali nije iskoristio čak četiri meč lopte.

Odlučujući set protekao je bez šansi za brejk – ponovo je odlučivao taj-brejk, ali ovog puta bolji je bio Austrijanac.

Iako je loše počeo i gubio sa 4:0, Tim je uspio da se konsoliduje i načini preokret za veliki trijumf.

Drugi finalista u Londonu biće poznat večeras nakon što rekete ukrste Rafael Nadal i Danil Medvedev.