ATP: Cicipas uz manje probleme do četvrtfinala Dubaija

Stefanos Cicipas nije blistao, ali je uspio da se plasira u četvrtfinale turnira u Dubaiju.

Cicipas, Foto: Tennis365.com

Grk je u dva seta bio bolji od Aleksandra Bublika i slavio sa 7:6, 6:4, nakon sat i 38 minuta igre.

Nakon što u prvom setu nije bilo brejka, Cicipas je bio ubjedljiv u taj brejku i sa 7:1 došao do vođstva.

Kod rezultata 4:3 za Kazahstanca u drugom dijelu igre, Grk je spasio brejk loptu i to mu je donijelo sigurnost u završnici.

Oduzeo je servis rivalu i potom odservirao za pobjedu.

Cicipas će u četvrtfinalu igrati sa pobjednikom meča Štruf – Bazilašvili.

Mjesto među osam najbolji izborio je i Andrej Rubljov, koji je takođe sa 2:0 nadigrao Filipa Krajinovića.

Nakon što je Krajinović ispustio brejk prednosti u prvom setu i potom ga izgubio u taj brejku, Rubljov je u drugom bez ispuštenog gema obezbijedio pobjedu.