Atalanta slavila protiv Parme

Preokretom u drugom poluvremenu, fudbaleri Atalante izašli su na kraj sa Parmom 2:1 u premijernom meču 37. kola Serije A.

foto Arhiva

Parma je na stadionu Enio Tardini povela u smiraj prvog dijela. Nesnalažljivost Sutala kaznio je Kuluševski.

Izjednačio je Malinovski iz slobodnjaka u 70. minutu. To je njegov peti gol van kaznenog prostora u 2020. godini, po čemu je najbolji računajući Lige petice.

Cio plijen ekipi iz Bergama donio je Gomez, takođe udarcem sa distance. Igrao se 83. minut meča.

Atalanta je 23. pobjedom u sezoni došla do 78 bodova i ima dva više od Intera, a tri od Lacija. Četa Đampjera Gasperinija u posljednjem kolu igra protiv “neroazura”.