Arsensal ubjedljiv protiv Fulama, Junajted bez golova sa fenjerašem

Fudbaleri Arsenala pobijedili su danas na gostovanju Fulam sa 3:0, u utakmici 27. kola Premijer lige.

Gosti su do vođstva mogli u 16. minutu, ali je autogol Entonija Robinsona poništen, pošto se u ofsajdu prethodno našao Gabrijel Martineli.

Pet minuta kasnije Arsenal je ipak poveo u londonskom derbiju, a u strijelce se poslije centaršuta iz kornera upisao Gabrijel.

Zatim je u 26. minutu glavom rezultat povećao Martineli, da bi konačnih 3-0 postavio Martin Edegor u drugom minutu nadoknade prvog djela.

Arsenal je zabilježio petu vezanu pobjedu i na prvom mjestu ima 66 bodova, odnosno pet više od drugoplasiranog Mančester sitija.

Fulam je na osmom mjestu sa 39 bodova.

Naredni meč Arsenal igra na svom terenu protiv Kristal Palasa, a Fulam gostuje Bornmutu (1. april).

Mančester junajted i Sautempton su u Mančesteru odigrali neriješeno 0:0.

Domaći tim je od 34. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je crveni karton dobio Kazemiro.

Junajted je na trećem mjestu Premijer lige sa 50 bodova, dok je Sautempton na posljednjem 20. mjestu sa 22 boda.

U sljedećem kolu Junajted gostuje Njukaslu, a Sautempton dočekuje Brentford (15. mart).

Vest Hem i Aston Vila su u Londonu odigrali neriješeno 1:1.

Oli Votkins je doveo goste u vođstvo u 17. minutu, da bi bod Vest Hemu doneo Mohamed Said Benrahma u 26. minutu sa “bijele tačke”.

Tim iz Birmingema je na 11. mestu sa 35 bodova, a Vest Hem je 17. sa 24 boda.

Naredni duel Aston Vila igra na svom terenu protiv Bornmuta (18. mart), dok Vest Hem dočekuje Sautempton (2. april).