AO: Tijafo namučio Đokovića, dominacija Tima, Vavrinka ispao poslije velike drame

Novak Đoković preskočio je i drugu prepreku u pohodu na devetu titulu Australijan opena.

Najbolji reket planete je poslije više od tri sata igre savladao Amerikanca Frensisa Tijafoa sa 3-1 u setovima.

Prvi međusobni duel dvojice tenisera donio je dosta uzbuđenja, a Tijafo se potrudio da braniocu trofeja oteža put do treće runde.

Đoković tamo čeka boljeg iz okršaja između Rajlija Opelke i Tejlora Frica.

Srpski teniser rutinski je dobio prvi set rezultatom 6:3, da bi u naredne dvije dionice odlučivao taj brejk.

Tijafo je iskoristio šansu da izjednači u meču, ali je sljedeći taj-brejk prošao u znaku Đokovića.

Igrač koji na ATP listi zauzima 64. mjesto parirao je Novaku i do sredine četvrtog seta, a onda je Novak vezao tri gema i proslavio trijumf.

Đoković je zabilježio trijumf uz dosta oscilacija u igri, a njegov najbolji udarac bio je servis – imao je čak 26 asova.

Dominik Tim, prošlogodišnji finalista i jedan od favorita na Australijan openu, lako je prošao u treće kolo savladavši Dominika Kepfera iz Njemačke.

Bilo je 3-0 za Austrijanca, koji je dobio 13 od posljednjih 15 gemova u meču – rezultat po setovima 6:4, 6:0 i 6:2.

Treći reket planete će u sljedećoj rundi igrati s pobjednikom meča Kirjos – Amber.

Nevjerovatno zanimljiv duel odigrali su Marton Fučović i Stan Vavrinka.

Švajcarac je anulirao dva seta zaostatka, a onda u setu odluke ispustio čak tri vezane meč lopte.

Vavrinka je u produženom taj-brejku vodio 9:6, a onda izgubio pet poena u nizu i tako ostao bez trećeg kola.

Nastavak takmičenja izborili su Feliks Ože-Alijasima, Dijego Švarcman, Miloš Raonić i Denis Šapovalov.