AO: Moć Medvedeva i Cicipasa u 2. kolu

Lake pobjede favorita na gren slemu u Melburnu

Danil Medvedev demonstrirao je vrhunsku formu u pobjedi nad Džonom Milmanom 7:5, 6:2, 6:2 u 2. kolu Australijan opena.

Domaću nadu u Melburnu je Moskovljanin porazio za svega 140 minuta igre. Osmi teniser svijeta i finalista prethodnog izdanja australijskog gren slema u narednoj rundi igraće protiv boljeg iz meča Korda – Vatanuki.

Medvedev je iskoristio pet od 13 brejk-šansi. Šampion US opena iz 2021. djeluje sa mnogo više samopouzdanja nego u finišu prethodne sezone.

Do lakog trijumfa došao je i Stefanos Cicipas. Grk koji je treći nosilac u Melburnu savladao je autsajdera Rinkija Hijikatu 6:3, 6:0, 6:2 za sat i 33 minuta igre.

Hijikata je u četvrtom gemu trećeg seta propustio dvije brejk-šanse, a to je bio njegov jedini period dobre igre na meču. Atinjanina Cicipasa čeka meč iz boljeg iz duela Grikspor – Van de Candšlup.