AO: Medvedev počistio Rubljova za polufinale, Čehinja šokirala Barti, Brejdi dobila američki dvoboj

Danil Medvedev izašao je kao pobjednik iz ruskog dvoboja protiv Andreja Rubljova i tako izborio polufinale Australijan opena.

25-godišnji Moskovljanin je maksimalnim rezultatom porazio Rubljova – 7:5, 6:3, 6:2, nakon dva sata i pet minuta igre.

Medvedev je bio na visini zadatka, dok Rubljov ni u četvrtom Gren slem četvrtfinalu u karijeri nije osvojio ni set.

Danil je jutrošnjom pobjedom preskočio Dominika Tima na trećoj poziciji ATP liste, a ukoliko 198 centimetara visoki Rus osvoji prvi Gren slem u svojoj karijeri, izbiće na drugo mjesto liste.

Njegov naredni rival biće pobjednik meča između Rafe Nadala i Stefanosa Cicipasa.

U ženskoj konkurenciji dva četvrtfinala i dva velika preokreta.

Karolina Muhova i Dženifer Brejdi izborile su plasman u polufinale Australijan opena, gdje su se pridružile Naomi Osaki i Sereni Vilijams.

Čehinja je režirala veliko iznenađenje pošto je eliminisala najbolju igračicu planete Ešli Barti.

Australijanka je sjajno počela, dobila uvodni set 6:1, povela u drugom sa 2:1, nakon čega je Muhova zatražila medicinski tajm-aut.

Poslije te pauze, situacija na terenu Rod Lejver arene se drastično promijenila.

25. nositeljka je proigrala i počistila favoritkinju za svoje prvo Gren slem polufinale – 6:3, 6:2.

Brejdi je takođe morala da juri rezultat protiv Džesike Pegule, koja je uvodnu dionicu riješila u svoju korist 6:4.

Ipak, uslijedio je preokret u režiji Brejdi koja je do kraja meča rivalki prepustila tek tri gema (6:2, 6:1).

Polufinalni mečevi kod dama na rasporedu su sjutra ujutru.