AO: Đoković savladao Štrufa za 900 pobjedu na ATP turu

Trebalo je braniocu titule vremena da slomi otpor upornog rivala. Ipak, poslije dva sata i 16 minuta uspeo je da zabilježi trijumf - 7:6, 6:2, 2:6, 6:1

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Australijan Opena, pošto je na početku turnira savladao Nemca Jana Lenarda Štrufa 3:1.

Đoković, Foto: Twitter/AusOpen

Novak je zabeležio 900. pobedu na ATP turu.

Trebalo je braniocu titule vremena da slomi otpor upornog rivala. Ipak, poslije dva sata i 16 minuta uspeo je da zabilježi trijumf – 7:6, 6:2, 2:6, 6:1.

Koliko je Štruf bio borben potvrđuje i podatak da je prvi igrač koji je osvojio set protiv Novaka u prvom kolu Australijan Opena još od 2006. godine. Ujedno, došao je i do prvog seta u međusobnim duelima sa drugim igračem svijeta.

Novak je igrao promjenljivo. Odlično je počeo meč, ali je u završnici prvog seta dozvolio rivalu da se vrati u igru. Ipak, u tajbrejku je još jednom pokazao da mu nema ravnih kada odlučuje dodatni gem.

U drugom setu je bio dominantan Srbin, da bi u trećem potpuno dozvolio rivalu da kontroliše situaciju i dva puta mu oduzme servis.

Već u četvrtom su se stvari vratile na svoje. Odlično je servirao Novak, imao je odgovor na svaki udarac rivala, te se plasirao u drugu rundu.

U narednom kolu Đoković dočekuje pobjednika meča Tatsuma Ito – Prajneš Gunašvaran.