Altmajer na spektakularan način eliminisao Sinera u Parizu

Altmajer je nakon iscrpljujuće borbe pobijedio sa 6:7(0), 7:6 (7), 1:6, 7:6 (4), 7:5, iskoristivši tek šestu meč loptu za plasman u treće kolo Rolan Garosa.

Spektakularan meč odigrali su Njemac Danijel Altmajer i Italijan Janik Siner, koji su na terenu proveli pet sati i 26 minuta, a njemački teniser se revanširao italijanskom za porez u pet setova na US openu.

Posljednji 12. gem petog seta trajao je 12 minuta i 12 sekundi, a Altmajer je stavio tačku na meč sjajnim as udarcem koji je slomio otpor upornog osmog nosioca turnira.

U tom 12.gemu petog seta oba tenisera su imali svoje prilike, ali su ih propuštali jednu za drugom.

Nije iskoristio Altmajer ni smeč za pobjedu, sa druge strane revanširao mu se Siner za ribrejk na izgrađen i već dobijen poen, što je publiku držalo u transu tokom cijelog meča u kojem je samo treći set bio bez drame.