Alpsko skijanje: Pinturo osvojio Svjetski kup

Momak rođen u Mutijeru bio je pravi kada je to bilo najpotrebnije – zabilježio je pobjedu u posljednjoj trci veleslaloma u švajcarskom Lencerhajdu. Pinturo je ovim trijumfom stekao dovoljnu bodovnu prednost u generalnom poretku, istovremeno osiguravši mali kristalni globus u veleslalomu

Francuz Aleks Pinturo, na svoj 30. rođendan, osvojio je Svjetski kup u alpskom skijanju.

Momak rođen u Mutijeru bio je pravi kada je to bilo najpotrebnije – zabilježio je pobjedu u posljednjoj trci veleslaloma u švajcarskom Lencerhajdu.

Pinturo je ovim trijumfom stekao dovoljnu bodovnu prednost u generalnom poretku, istovremeno osiguravši mali kristalni globus u veleslalomu.

On je prvi put u karijeri osvojio oba trofeja.

Drugo mjesto u trci u subotu zauzeo je Hrvat Filip Zubčić, a na pobjedničkom postolju našao se još jedan Francuz Matje Fevr.

U konačnom plasmanu veleslalomske dicipline Pinturo je završio kao prvi sa 700 bodova, ispred Marka Odermata koji je sakupio 649.

U ukupnom poretku Francuz sada ima 1200 bodova, koji su nedostižni Odermatu, koji ima 1093.

Sezona u Svjetskom kupu završava se u nedjelju, kada je na programu trka slaloma.