Ajkule osvojile pehar na Kritu

Vaterpolisti Crne Gore osvojili su Samarcidis kup.

Izabranici Vladimira Gojkovića su u finalu savladali domaćina, selekciju Grčke rezultatom 13:10.

Grci su uvodnu četvrtinu riješili u svoju korist 4:3, a na polovini meča bilo je neriješeno 6:6. Boljom igrom u nastavku “ajkule” su uspjele da slome otpor rivala.

U većem dijelu treće dionice igralo se gol za gol, da bi u finišu tog perioda naša selekcija povela sa 10:8.

Stečenu prednost “ajkule” su održale bez većih problema do kraja utakmice i sa maksimalnim učinkom na turniru (tri pobjede) stigle do pehara.

Zanimljivo, Crna Gora je večeras imala samo petoricu strijelaca. Po tri pogotka dali su Mršić, Vujović i Ukropina, dok su Perković i Đurđić dva puta tresli mrežu domaćina.