Ajkule bez četvrtfinala, peterci prijali Australiji!

Vaterpolisti Crne Gore nijesu uspjeli da izbore plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što su poraženi od Australije posle izvođenja peteraca 13:11.

U regularnom dijelu meča rezultat je bio 9:9.

Ovo je najgori rezultat na šampionatima svijeta još od 2009. godine, kada je u Rimu Njemačka iznenadila “ajkule” takođe u meču osmine finala.

Loše su izabranici Vladimira Gojkovića počeli meč, imali su Australijanci konstantnu prednost, a na poluvremenu su vodili 5:4.

Trgla se Crna Gora u trećoj dionici i stekla dva gola prednosti, 7:5, Australijanci su ipak držali priključak, pa su na kraju ove dionice naši momci vodili 8:7.

Uspjeli su Australijanci da dođu do poravnanja u posljednjem periodu, a takav rezultat odveo nas je do peteraca.

U izvođenu peteraca se nijesmo najbolje snašli jer su Janović i Radović zaustavljeni, pa je Australija slavila prolazak dalje.

Naš tim će u nastavku prvenstva razigravati za plasman od devetog do 16. mjesta.

U današnjoj utakmici najefikasniji u našoj selekciji bio je Aleksandar Ivović sa tri pogotka. Sa druge strane četiri gola Kejsa.