Četvrtak, 25 Aprila, 2024

ABA: Mornar savladao Cibonu u Topolici za korak od plej-of pozicije

Košarkaši Mornara u 12. kolu ABA lige savladali su Cibonu u Baru 81:73 čime su stigli do sedme pobjede u regionalnom takmičenju. Gosti su upisali osmi poraz.

Haris, Foto: KK Mornar/Media Pro

Domaćin je slavio dobrom igrom u trećoj dionici koju je dobio 20:11, i sada su na trijumf od mjesta koje vodi u plej-of.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, koje je završio Bilinovac trojkom uz sirenu za 44:41 za goste, Mornar je u nastavku serijom 20:2 stekao 13 poena prednosti (61:48).

Izgledalo je da ide ka laganom trijumfu, da bi se Zagrepčani vratili u igru, nakon što su od minus 13 došli na minus jedan (62:61).

U finišu je, ipak, domaćin zaustavio nalet rivala i relativno mirno priveo meč kraju.

Lens Heris, pojačanje iz Primorske, bio je najefikasniji na debiju sa 15 poena, 12 je upisao Džejkob Pulen (devet asistencija), po 11 Derek Nidam i Uroš Luković.

Ivan Novačić je bio najbolji u timu Cibone sa 23 poena.