Srijeda, 24 Aprila, 2024

ABA: Mornar savladao Zadar i nastavio pozitivnu seriju

Košarkaši Mornara savladali su Zadar u gostima 71:76 u 11. kolu regionalne ABA lige.

Barski tim tako je stigao do četvrte pobjede uz sedam poraza, dok je Zadar na skoru 2-9.

Pobjedom Barana zaokružen je odličan vikend crnogorskih timova u ABA čligi nakon što su slavili i SC Derbi i Budućnost.

Dobro je Mornar odigrao prvi period, imao plus pet (18:13), a Barani su i u drugoj četvrtini bili dobri, pa je crnogorska ekipa na poluvremenu vodila 38:34.

Barska ekipa nastavila je u sličnom ritmu i u trećem periodu, održavala prednost, pa je rezultat pred poslednju četvrtinu bio 54:50 u korist Mornara.

Situacija se u poslednjem kvartalu itekako zakuvala. Uspio je Zadar u par navrata i da povede sa jedan ili dva poena razlike, ali je Mornar u samom finišu uspio da zadrži prisebnost i slavi.

Mornar je do pobjede vodio Marko Jeremić sa 18 poena, a dvocifren učinak su imali i Nemanja Gordić sa 15 i Milija Mikić 14 poena.

Kod domaćina se istakao Trevor Tompson sa 27 poena, Džastin Karter je dodao 15, a Aleksandar Bursać 11 poena.