Subota, 20 Aprila, 2024

ABA: Mornar savladao i Igokeu, Barani čuvaju vrh

Kako je završio 2020. godinu, Mornar je nastavio i u novoj.

Barani su u derbiju 13. kola ABA lige savladali Igokeu 90:76 i ponovo se osamili na čelu tabele sa skorom 11:2.

Predstavnik BiH, koji je do gostovanja u “Topolici” imao devet pobjeda i dva poraza, bolje je počeo meč i na krilima Marka Jošila poveo 14:7.

Ali, tim Mihaila Pavićevića je već do kraja 1. četvrtine preokrenuo, a onda u nastavku meča dominirao.

Pobjednik je bio riješen poslije 3. četvrtine, u kojoj je Mornar igrao odlično u odbrani i sa nekoliko atraktivnih poteza stigao do rekordnih plus 20.

Džejkob Pulen je ubacio 19 poena, Ajzea Vajthed jedan manje, a dvocifreni su bili i Nemanja Vranješ (11) i Keni Gejbrijel (10).

Zanimljivo, domaći su izgubili samo pet lopti!

Entoni Klemons je predvodio goste sa 18 koševa, Jošilo je dao 14.