ABA: Mornar preživio Krku, Barani za korak bliže plej-ofu

Barani će svoju sudbinu rješavati idućeg vikenda u Beogradu, na gostovanju Megi

Košarkaši Mornara pobijedili su Krku 82:73 i tako došli nadomak plasmana u doigravanje za titulu prvaka ABA lige.

Nidam, Foto: KK Mornar/Media Pro

Barani će svoju sudbinu rješavati idućeg vikenda u Beogradu, na gostovanju Megi.

Podsjetimo, crnogorski vicešampion će se plasirati u plej-of ako na kraju sezone bude imao isti skor kao Cedevita Olimpija i Primorska, ili ako budu izjednačeni sa timom iz Ljubljane.

Neće igrati u doigravanju samo ako prvenstvo završe izjednačeni po broju pobjeda i poraza sa Primorskom.

Primorska u nedjelju od 18 sati gostuje Zadru, Cedevita Olimpija u ponedjeljak čeka Budućnost Voli.

Važnost večerašnje utakmice u SC Topolica umalo je sputala ekipu Mornara, iako su domaći na poluvrijeme otišli sa deset poena prednosti (39:29).

Početkom trećeg kvartala Derek Nidam i drugovi su imali i +14, a onda se Krka razigrala i načinila veliki preokret. Osam minuta prije kraja meča tim iz Novog Mesta poveo je sa 64:58.

Srećom, Mornar nije htio da se olako odrekne šanse da drugi put u klupskoj istoriji bude učesnik plej-of. Na krilima raspoloženog Antabije Volera i pouzdanog Nidama, Barani su brzo okrenuli rezultat i bez drame u finišu riješili meč u svoju korist.

Voler je bio najefikasniji sa 17 poena, Milko Bjelica dodao je 15, dok su po 12 ubacili Džejkob Pulen i Nidam.

Kod Krke izdvojili su se Igor Ramljak sa 18, te Glen Kozi i Luka Lapornik sa po 17 pogodaka.

Mornar je uoči posljednje runde i duela protiv Mege na učinku 13-8.