ABA: Mornar poražen na premijeri u Topolici, Cibona prekinula seriju Barana

Barani su u "Topolici" izgubili rezultatom 87:77 i prekinuli seriju od pet pobjeda u regionalnom takmičenju protiv Zagrepčana

Mornarova premijera u ABA ligi nije bila dobra. I poraz nije mogao da se izbjegne, jer je Cibona bila brža, energičnija, pametnija.

Barani su u “Topolici” izgubili rezultatom 87:77 i prekinuli seriju od pet pobjeda u regionalnom takmičenju protiv Zagrepčana.

Posljednji put je Cibona slavila u novembru 2018. kada je u dvorani “Dražen Petrović” bilo 84:73.

Odbrana je u ovom susretu bila osnovni problem ekipe Mihaila Pavićevića.

Roko Prkačin je u prvom poluvremenu radio šta je želio (postigao je 18 poena za 18 minuta, i to bez promašaja), nije bilo rješenja ni za Amara Gegića (11 koševa i sedam asistencija u prvom dijelu).

Zato i ne čudi 51 primljen poen Mornara u prvih 20 minuta, kao ni razlika od minus 19 na odmoru…

Mornar je agresivnije ušao u treću četvrtinu, Vladimir Mihailović je sa osam vezanih poena pokušao da trgne ekipu, ali su gosti u svakom momentu imali odgovor na drugoj strani terena.

Mihailović i Marko Jeremić su postigli po 18 koševa za Mornar, dvocifren učinak je imao i Strahinja Mićović (10).