ABA: Mornar osigurao opstanak (VIDEO)

Barani su večeras u pretposljednjem 21. kolu savladali  FMP sa 79:69 i sebi osigurali takmičenje u elitnom rangu i naredne sezone.

Košarkaši Mornara mogu da prestanu da brinu oko opstanka u ABA ligi.

Izabranici Mihaila Pavićevića su bili pod imperativom pobjede, ali su izdržali pritisak i ostvarili cilj sa početka šampionata, a to je opstanak u elitnom rangu regionalnog takmičenja.

Mornar je odlično otvorio prvi period: Barani su vodili konstantno, a na kraju četvrtine su imali plus 10, 23:13.

Vratio se FMP u drugom periodu, pogodio nekoliko šuteva i prepolovio vođstvo domaćina, a na veliki odmor se otišlo vođstvom crnogorske ekipe 41:36.

Mornar se sredinom treće četvrtine opet odlijepio i povećavao prednost, a na kraju ovog perioda su imali plus 12, 61:49.

Prijetio je FMP u posljednjoj četvrtini, prije svega šutevima za tri poena, pa su gosti u jednom momentu prišli na samo minus pet. Ipak, Mornar je u posljednjim minutima odbio napad gostiju i došao do najbitnije pobjede u ligi ove sezone.

Najefikasniji u redovima crnogorskog šampiona sa 22 poena bio je Vranješ, a pratili su ga Mićović sa 14 i Rebić sa 13 pogodaka.

U timu iz Srbije istakli su se Uskoković sa 15 i Momirov sa 13 poena.