ABA: Mornar nemoćan u Zagrebu

Izabranici Mihaila Pavićevića su u meču bez takmičarskog značaja ubjedljivo savladani od ekipe Cedevite rezultatom 94:80.

Košarkaši Mornara poraženi su u Zagrebu u posljednjem kolu ABA lige.

Ovim porazom Barana, košarkaši Budućnosti Voli se ne mogu naći na drugoj poziciji uoči plej-ofa.

Podgoričani u nedjelju 17. marta u “Morači” dočekuju Cibonu.

Izabranici Slavena Rimca su od početka držali kontrolu i nakon prve četvrtine su vodili rezultatom 26:20.

U drugom sektoru viđena je ravnopravnija borba i nakon prvog poluvremena rezultat je bio 44: 37.

U nastavku se Zagrebčani odlijepljuju od protivnika i taj segmenat završiše s 13 poena viška 72: 59.

Do kraja meča Barani nijesu ništa mogli da učine i meč je završen 94:80.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je Jakub Pulen s 21 poenom uz 4 asistencije, a sjajnu partiju su pružili i Eldžin Kuk s 18, Džastin Kobs s 17 i Filip Krušlin s 15 poena.

Kod Barana najbolji je bio Dešon Najt s 13 poena uz 3 asistencije, a dvocifren učinak imao je i Lending Sane s upisanih deset poena.