Subota, 20 Aprila, 2024

ABA: Mornar nemoćan protiv Crvene zvezde u Beogradu

Mornar je bio ravnopravan rival samo u prva nekolika minuta meča, od tada je samo postojala jedna ekipa na terenu

Košarkaši Mornara poraženi su od Crvene zvezde u Beogradu rezultatom 105:82 u osmom kolu ABA lige.
Bjelica i Gist, Foto: KK Crvena zvezda

Mornar je bio ravnopravan rival samo u prva nekolika minuta meča, od tada je samo postojala jedna ekipa na terenu. Zvezda je pri rezultatu 4:5 za Mornar napravila seriju 24:3 dobivši prvi kvartal sa ubjedljivih 19 poena razlike.

Izabranici novog trenera Zvezde Dragana Šakote održavali su visoku razliku sve do pred kraj poluvremena kada je naša ekipa preko Begića, Markote i Pulena smanjila na minus 13 (53:40).

Barani su odigrali dobro u trećem periodu i uspjeli su da ga dobiju minimalnim rezultatom i koliko toliko održe se u meču.

Međutim, Beograđani su na startu odlučujuće dionice odgonetnuli sve sumnje oko trijumfa i parcijalom 15:4 riješili su pitanje pobjednika na šest minuta do kraja (87:64). Ostatak meča protekao je u brzoj igri sa obje strane, a Zvezda je slavila sa 105:82.

Najefikasniji kod Mornara  bio je Džejkob Pulen sa 22 poena, pratili su ga Bjelica sa 16,  Markota sa 12 i Begić sa 10 pogodaka.

Kod “crveno-bijelih” Branko Lazić imao je 13 poena, 12 je dodao Čović, 11 Dženkins, po 10 su imali Braun i Gist.