ABA: Mornar na krilima Mihailovića savladao SC derbi u Morači

Košarkaši Mornara su slavili u crnogorskom derbiju u ABA ligi.

Barani su u Podgorici bili bolji od SC Derbija 95:76 s kojim su se i izjednačili na tabeli – poslije 13 kola i jedni i drugi imaju skor od pet trijumfa i osam poraza.

Tim Mihaila Pavićevića je dominirao u ”Morači”, a kada je početkom drugog poluvremena stvorio dvocifrenu prednost bilo je i jasno da ”studenti” nemaju šta da traže.

Mornar je u finišu treće četvrtine imao i prednost od 20 poena, Derbi je pokušavao da se vrati u utakmicu, ali rival mu to nije dozvolio.

Briljirao je Vladimir Mihailović sa 26 poena, Tejlor Smit i Aleksandar Lazić su postigli po 11, a 10 Vil Mozli…

Kajl Vinjales (16) bio je najbolji u poraženom timu.

SC Derbiju je ovo drugi poraz kod kuće, nakon što je bolja bila i Crvena zvezda, dok je Mornar slavio drugi put na strani (pobijedio je i Zadar)…