ABA: Mornar dobro počeo pa ubjedljivo izgubio od Zvezde u Beogradu

Košarkaši Mornara poraženi su na gostovanju Crvenoj zvezdi 93:62 u trećem kolu ABA lige.

Lojd i Pulen, Foto: KK Crvena zvezda MTS

Nakon sigurnih trijumfa nad Zadrom i Cibonom ovo je prvi neuspjeh vicešampiona naše zemlje u regionalnom takmičenju.

Mornar je u Beogradu bio ravnopravan samo u prvoj četvrtini nakon koje je rezultat bio 24:23.

Međutim, nakon toga su domaći snažnom odbranom potpuno zaustavili prije svega sjajne šutere Mornara.

Do poluvremena je bilo 10 razlike za Beograđane, a već tada su Barani imali dosta ofanzivnih problema.

Nažalost, ekipa Mihaila Pavićevića nije mogla da do kraja se na ozbiljniji način suprostavi favoritu.

Najefikasniji u taboru Barana bio je Džejkob Pulen koji je sa 12 poena bio jedini sa dvocifrenim učinkom. Devet je dodao Jeremić, a osam Gebrijel.

Kod Crvene zvezde 16 poena Lojda, 13 Davidovca.

Mornar će u već u utorak u Evrokupu gostovati francuskom Metropolitansu u Parizu.