ABA liga: Zvezda savladala Partizan, Budućnost preuzela prvo mjesto

Zvezdu je u "vječitom" derbiju predvodio Bili Beron sa 26 poena. Najefikasniji u Partizanu sa 14 bio je Nemanja Gordić

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Partizan 92:86 u 18. kolu ABA lige.

Crveno-bijeli su sada treći u regionalnom takmičenju sa 12 pobjeda, dvije manje od Budućnosti i Partizana, a jednom više od Cedevita Olimpije, Mornara i Primorske.

Zvezdu je u “vječitom” derbiju predvodio Bili Beron sa 26 poena. Najefikasniji u Partizanu sa 14 bio je Nemanja Gordić.

Beron je predvodio Zvezdu s dobrim šutom van linije 6,75 metara, pa je ekipa Dragana Šakote poslije prvih 10 minuta imala vodjstvo od 25:23.

Čvrsta odbrana Zvezde, ali i loš ritam Partizana, kao i nekoliko grešaka u organizaciji napada, iskoristio je domaćin u uvodnim minutima druge četvrtine. Pogađali su Dženkins, Partner i Štimac, pa su crveno-bijeli poveli sa 40:27.

Kada je djelovalo da crno-bijeli nemaju odgovor, uslijedila je serija od 12:2 koju je predvodio Gordić, pa je tako tim Andree Trinkijerija na poluvremenu zaostajao samo dva poena – 44:42.

Partizan i pored znatno boljeg ritma nije uspijevao da se osjetnije “odlijepi”, a najzaslužniji za neuspjeh crno-bijelih bio je raspoloženi Beron koji nosio Zvezdu do preokreta 67:66.

Rezultatska “klackalica” viđena je četvrtoj dionici, pa je meč ušao u neizvjesnu završnicu.

Poeni su uglavnom postizani s linije za slobodna bacanja, a praktično odlučujuće postigao je Marko Jagodić Kuridža na 37,4 sekundi do kraja.

Tajm-aut Trinkijerija nije donio poene, a konačan rezultat postavio je igrač utakmice, Bili Beron.