ABA: Budućnost pobjedom započela novu sezonu

Košarkaši Budućnosti Voli pobjedom su otvorili novu sezonu ABA lige. Podgoričani su na svom parketu savladali Zadar 93:80.

Popović, Foto: KK Budućnost

Ekipa Slobodana Subotića je do trijumfa došla zahvaljujući mnogo boljoj igri u nastavku utakmice u “Morači”.

Gosti su zaigrali dobro od starta, koristili defanzivne propuste “plavih”, imali i osam poena viška, ali je Budućnost do poluvremena izjednačila na 47:47.

Na talasu dobrog finiša prvog dijela, šampioni naše zemlje zaigrali su u nastavku.

Odbrana je bila mnogo čvršća, realizacija u napadu odlična pa je kao rezultat takve igre “plavi” tim poveo 70:57.

Tokom posljednjih 10 minuta ni u jednom trenutku Zadrani nisu uspjeli da dođu do jednocifrenog zaostatka, pa je Budućnost rutinski privela utakmicu kraju.

Danilo Nikolić ubacio je 14, Zoran Nikolić, Šehović i Bamfort po 13, dok je 12 dodao Kobs.

Kod gostiju 16 koševa Alena, po 14 Siriščevića i Fundića.

Budućnost Voli će sljedećeg vikenda gostovati Crvenoj zvezdi, dok će prije toga u srijedu, u drugom kolu Evrokupa, dočekati italijanski Trento.