Utorak, 16 Aprila, 2024

2. CFL: Delirijum u svlačionici, Mladost Donja Gorica u drugoj ligi

Nakon dva odigrana kola baraža za Amplitudo 2.CFL, tim sa ''DG arene'' ima maksimalnih šest bodova

Mladost DG slavlje, Foto: Printscreen/Facebook

Fudbaleri Mladosti DG izborili su plasman u Amplitudo 2.CFL ubjedljivom pobjedom nad Cetinjem – 6:0

Nakon dva odigrana kola baraža za Amplitudo 2.CFL, tim sa ”DG arene” ima maksimalnih šest bodova.

Sinoć je Mladost bila raspoložena protiv gostiju sa Cetinja. Čak šest postignutih golova, od toga tri u posljednjih šest minuta dokaz su nadmoći Mladosti.

Luka Bojić otvorio je goleadu pogotkom u drugom minutu, a do pauze je strijelac bio i Nikola Ukšanović, u 40. minutu. Mrežu gostiju tresao je i Nikola Šćekić u 58, da bi sami finiš donio još golova Mladosti. U 87. minutu upisao se Todor Šekularac, u 89. Ivan Knežević, a u drugom minutu sudijske nadoknade Andrija Gluščević iz jedanaesterca.

Drugog putnika u Amplitudo 2.CFL odlučiće duel Cetinja i Petnjice, koji se igra 3. juna u Kotoru. Obje ekipe upisale su po poraz od Mladosti. Petnjica je u prvom kolu poražena sa 2:0 na svom terenu.