1. CFL: Zeta u dva minuta slomila Sutjesku kraj Bistrice, nove pobjede Podgorice i Dečića

Zeta je do tri boda kraj Bistrice došla pogocima u drugom poluvremenu i to u dva minuta. Prvo je pogodio Ivan Vukčević u 54. minutu, a samo dva minuta kasnije Nija-Veđi je zatresao mrežu Nikšićana

Fudbaleri Zete savladali su Sutjesku sa 2:0 u Nikšiću u derbiju petog kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore.

Zeta i Sutjeska, Foto: Reprezentacija.me

Zeta je do tri boda kraj Bistrice došla pogocima u drugom poluvremenu i to u dva minuta.

Prvo je pogodio Ivan Vukčević u 54. minutu, a samo dva minuta kasnije Nija-Veđi je zatresao mrežu Nikšićana.

Sutjeska je tako prekinula niz od dvije pobjede, dok je Zeta vezala dva trijumfa.

U duelu koji je počeo u 19 sati Podgorica je na svom stadionu savladala Jezero sa 1:0 pogotkom Šelete Kordića na startu drugog poluvremena.

Podgorica je lider šampionata sa 13 bodova, dok je Jezero do sada sakupilo pet bodova.

Od 20 sati odigrana su još dva meča, a OFK Titograd je na svom terenu odigrao 1:1 sa Iskrom. Vodlii su domaći golom Marka Mrvaljevića u 44. minutu, da bi remi gostima obezbijedio Bogdan Milić u 73. minutu.

Dečić je veoma ubjedljivo savladao Rudar na svom terenu sa 4:1. Golove za domaćina postigli su Ilir Camaj u 10, Kristijan Vuljaj u 37. i 58 minutu, te Anđelo Rudović u 44. Jedini strijelac za tim iz Pljevalja bio je Marko Merdović u 87. minutu.

Meč između Budućnosti i Petrovca odložen je zbog obaveza Podgoričana u kvalifikacijama za Ligu Evrope.