1. CFL: Sutjeska sigurna, Budućnost u nadoknadi sačuvala minus devet u odnosu na lidera

Nikšićani su slavili protiv Zete golom Matanovića (1:0), pa poslije 20. kola imaju devet bodova više od Budućnosti, a 11 u odnosu na Dečić. Aktuelni šampion je savladao Mornar pod Goricom 2:1, i to pogotkom Ražnatovića u 93. minutu.

Fudbaleri Sutjeske su pobjedom otvorili drugi dio sezone u CFL.

Nikšićani su slavili protiv Zete golom Matanovića (1:0), pa poslije 20. kola imaju devet bodova više od Budućnosti, a 11 u odnosu na Dečić.

Aktuelni šampion je savladao Mornar pod Goricom 2:1, i to pogotkom Ražnatovića u 93. minutu.

Vodili su ”plavi” preko Raspopovića u 57, poravnao je Vujačić iz penala u 63, ali Barani nisu izdržali nalet domaćina.

Dečić je, s druge strane, poražen poslije 13 mečeva ako se računaju prvenstvo i Kup.

I izgubio je na bolan način – primio je čak četiri gola od Jezera koji je bio formalni domaćin u Danilovgradu.

Iskra je lako osvojila Pljevlja (3:0), a pobjednika nije bilo u duelu Podgorice i Petrovca – 2:2.

Rezultati:

Budućnost Mornar 2:1 (Raspopović 57, Ražnatović 90+3 – Vujačić (penal) 63)

Zeta – Sutjeska 0:1 (Matanović 82)

Podgorica – Petrovac 2:2 (Adrović 11, 25 (penal) – Vujović 16, 22)

Rudar – Iskra 0:3 (Sekulić 6, Vilijan 49, Perović 61)

Jezero – Dečić 4:2 (Faust 5, 23, Bošnjak 81, Adžović 90+1  – Vuljaj 21, Marušić 39)