Utorak, 23 Aprila, 2024

1. CFL: Sutjeska savladala Petrovac, Budućnost preslišala Dečić

Nikšićani su tako upisali drugi uzastopni trijumf nakon što su u prošlom kolu bili bolji od OFK Titograda.

Fudbaleri Sutjeske savladali su u Nikšiću Petrovac sa 2:1 u meču 19. kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore.

Sutjeska je do vođstva došla u petom minutu kada je strijelac bio Dejan Grivić, da bi na 2:0 povisio Božo Marković u 37.

Petrovac je na 2:1 smanjio u 62. minutu pogotkom Marka Markovića.

Još jednu odličnu partiju pružio je lider Budućnost. Podgoričani su na gostovanju Dečiću slavili sa ubjedljivih 4:0. Golove za aktuelnog šampiona postigli su Draško Božović u sedmom, Petar Grbić u 33. i 67. i Igro Ivanović u 51. minutu.

Budućnost je lider na tabeli i ima 46, Dečič je drugi i ima 31, dok je Sutjeska treća sa 30.

Rudar je na gostovanju Jezeru slavio sa 2:1 golovima Dejana Kotorca i Vuka Strikovića, dok je pogodak za Jezero postigao Ndue Mujeci.

Iskra je na gostovanju Zeti slavila sa 2:0 golovima Ivana Vukovića u 62. i Vladislava Rogošića u 83. minutu.

U posljednjem meču kola Podgorica je kod kuće savladala OFK Titograd sa 2:1. Vodili su gosti golom Miloša Brnovića u 25. minutu, a poravnanje Podgorici donio je Nikola Čelebić pogotkom u 38. minutu. Trijumf i preokret domaćinu donio je Arihiru Sentoku u 78. minutu.

Tabela: Budućnost 46, Dečić 31, Sutjeska 30, Podgorica 27, Iskra 24, Zeta 23, Jezero 22, Rudar 22, OFK Titograd 17, Petrovac 12.