1. CFL: Sutjeska savladala i Podgoricu, remi u Baru

Osma pobjeda Sutjeske, još jedna potvrda šampionskih ambicija – lider Telekom Prve crnogorske fudbalske lige je u 10. kolu slavio na gostovanju Podgorici.

Nikšićani su trijumfovali 2:1 u Lješkopolju, a sva tri gola su viđena u prvom poluvremenu.

Darko Nikač je već u 7. minutu iz dva pokušaja matirao Nikolu Ivezića, a domaćin je poravnao u 37. kada je glavom efektno pogodio Matija Krivokapić.

Na novu prednost gostiju se čekalo tek šest minuta, jer je Nikola Janjić zatresao mrežu iz penala koji je iznudio Vladimir Jovović.

Podgorica je imala nekoliko šansi u prvom dijelu, prijetila je i u nastavku, a najbolju šansu za izjednačenje je u 94. minutu imao Admir Adrović.

Odlično je, međutim, reagovao golman Suad Ličina.

Sutjeska poslije 10 utakmica ima 26 bodova, devet više od tandema koji dijeli drugo mjesto – Iskre i Mornara.

Mornar je večeras odigrao bez golova kod kuće sa Petrovcem.

Utakmica koja je mogla da odgonetne ko je od dva tima spreman da se uključi u borbu za sam vrh, nije ponudila odgovor, ili ga je odložila za neku drugu priliku.

Barani su ostali treći na tabeli, sa istim brojem bodova kao drugoplasirana Iskra, Petrovčani su četvrti ali sjutra može da ih stignu i prestignu Dečić i Budućnost (ili Rudar).

Sjutra se sastaju Zeta i Dečić od 19 sati, u 20 počinje duel Budućnosti i Rudara.