1. CFL: Sutjeska i Dečić podjelili bodove, Budućnost petardom počastila Zetu, prvi trijumf Rudara

Rudar je upisao prvi trijumf, slavila je i Budućnost dok su Dečić i Sutjeska podijelili bodove

Odigrane su i preostale tri utakmice Prve Telekom crnogorske fudbalske lige. Rudar je upisao prvi trijumf, slavila je i Budućnost dok su Dečić i Sutjeska podijelili bodove.

Nikšićani su poslije pet pobjeda prvi put remizirali, i to u Tuzima.

Bilo je 1:1 protiv Dečića, a bod Nikšićanima je donio Nikola Janjić četiri minuta prije kraja.

Prethodno je Dečić vodio od 66. minuta i pogotka Kristijana Vuljaja.

Sutjeska ima 16 bodova na prvom mjestu, tri više od Mornara, a četiri od Dečića…

Budućnost je gubila od Zete pod Goricom, a onda podsjetila na šampionske dane i preokretom stigla do druge pobjede u šampionatu.

”Plavi” su slavili 5:1, iako je gubila od mlade ekipe iz Golubovaca.

Ivan Vukčević je u 12. minutu donio prednost gostima, a na izjednačenje se čekalo sve do 52. minuta kada je pogodio Zoran Petrović.

Potom je do izražaja došao kvalitet domaćina – Igor Ivanović je preokrenuo, a onda i iznudio penal koji je u gol pretvorio Miloš Raičković.

Raičković je bio strijelac i za 4:1, prije nego je Ivanović upisao treću asistenciju, ovog puta Lazaru Mijoviću.

Nakon šest kola Budućnost ima devet bodova, Zeta je na dva…

A Rudar je savladao Mornar u Pljevljima za prvi trijumf u sezoni – 2:1.

Zakarija Suraka je bio strijelac petom u uvodnom dijelu meča, da bi Barani poravnali preko Petra Grbića.

Prvi poraz Mornara potpisao je Ilija Vujović u 87. minutu.

Od 20 sati je počeo duel Dečića i Sutjeske, a juče su odigrana dva meča – Iskra je savladala Petrovac 4:1, dok je Podgorica bila bolja od Jezera 2:1.