1. CFL: Podgorica iščupala bod Dečiću, Rudar nastavio pozitivan niz i u Beranama

Završena su još dva meča devetog kola Prve Telekom crnogorske fudbalske lige.

Fudbaleri Iskre su remizirali protiv Podgorice 1:1 na DG areni i propustili šansu da se dodatno približe vodećoj Sutjesci na vrhu tabele.

Danilovgrađani su poveli u 23. minutu sjajnim golom Rudovića, da bi spas Lješkopoljcima donio Maraš u 61. minutu.

Iskra je nakon ovog remija skupila 17 bodova, a Podgorica 5 i samo dva boda je dijeli od fenjera koju čuva Zeta.

Prava goleada viđena je u Beranama gdje je Rudar savladao sa 4:2 ekipu Jezera, koja u ovom gradu igra domaće mečeve.

Autogolom Radoša Dedića Pljevljaci su poveli već u 10. minutu, da bi pred kraj prvog dijela Vasilije Radenović takođe plasirao loptu u svoju mrežu za 0:2. Do odlaska na odmor Mujeci je smanjio sa bijele tačke.

Rezervista Vuk Striković pogađa u 84. minutu za 1:3, da bi u nadoknadi vremena vidjeli još po gol na obje strane, a strijelci su bili Redžepagić za domaćina i Striković još jednom.

Rudar je ovom pobjedom došao do 14 bodova, a Jezero ostalo na 7.