1. CFL: Bez golova na Starom aerodromu, Podgorica bolja od Rudara za vrh

Susret na našem najvećem stadionu donio je neviđen scenario. Igrači Zete, na nagovor čelnika kluba, napustili su teren u 79. minut pri vođstvu Budućnosti 1:0.

Prekid na utakmici Budućnost – Zeta i povratak Podgorice na čelo tabele – to su odjeci 9. runde Telekom Prve crnogorske lige.

FK Podgorica, Foto: Dnevne novine

Samo nekoliko minuta ranije aktuelni prvak je poveo golom Božovića sa bijele tačke.

Gosti su se povukli u svlačionicu nakon što je glavni sudija Dabanović pokazao crveni karton Krstoviću.

Prije toga, Zeta je imala još dvojicu isključenih – Kalezić u prvom poluvremenu i Simovića nakon što je Dabanović sudio jedanaesterac za domaće.

Podgorica je savladala Rudar 2:0. Junak je dvostruki strijelac Kordić, trenutno najbolji strijelac lige sa osam golova.

Ovim trijumfom tim Milorada Pekovića preuzeo je vrh tabele, pošto je Dečić remizirao sa Petrovcem 1:1.

Domaći su poveli golom Markovića, a bod Tuzanima donio je Vuljaj.

Iskra je preokretom pobijedila Jezero 2:1, dok je susret OFK Titograda i Sutjeske završio 0:0.