1. CFL: Pobjede Budućnosti i Sutjeske

Zbog navijača gostiju je duel bio prekinut gotovo pola sata, a na kraju je stigla i prva gostujuća pobjeda aktuelnog šampiona. ''Plavi'' su slavili 3:2

Dva sata i 15 minuta je trajao meč između Petrovca i Budućnosti pod Malim brdom.

Zbog navijača gostiju je duel bio prekinut gotovo pola sata, a na kraju je stigla i prva gostujuća pobjeda aktuelnog šampiona. ”Plavi” su slavili 3:2.

Igor Ivanović je u 8. minutu iskoristio lošu reakciju Rjoje Tačibane i lako zatresao mrežu, a onda je poslije prekida matirao golmana domaćih Ljubomira Đurovića i glavom nakon kornera.

Imala je Budućnost i kontrolu i prednost, ali je Petrovac u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa.

To mu je i donijelo rezultat.

Prvo je Adnan Bašić smanjio u 60, potom je bivši napadač Budućnosti Aleksandare Vujačić u 78. izjednačio atraktivnim golom glavom.

Ranije danas lider Sutjeska je u Baru bila bolja od Mornara 2:0 i uvećala bodovni saldo u odnosu na drugoplasiranu Iskru za plus šest.

Mornar je prijetio, a Sutjeska davala golove.

Tako je povela iz kontranapada preko Vladimira Jovovića u 13. minutu

Bio je to prvi gol Jovovića po povratku u matični klub.

Domaćin je i nakon toga jurio izjednačenje, Vladan Giljen je u nekoliko situacija odlično reagovao, da bi u 43. lider riješio pitanje pobjednika.

Tada je mrežu Mornara zatresao Darko Nikač.

Sutjesci je ovo sedmi trijumf u šampionatu, ima i dva remija – uz gol-razliku 15:2.