Utorak, 23 Aprila, 2024

1. CFL: Dajić oteo pobjedu Budućnosti, Sutjeska iskoristila kiks

"Nebesko plavi" su savladali Kom na Zlatici,  0:1 golom Miloša Kalezića u 20 minutu meča

Nastavlja se 20. kolo Prve Telekom crnogorske fudbalske lige i fudbaleri Petrovca su sjajno otvorili proljećnu polusezonu.

“Nebesko plavi” su savladali Kom na Zlatici,  0:1 golom Miloša Kalezića u 20 minutu meča.

I Rudar je otvorio polusezonu na pravi način. Pljevljaci su pod Golubinjom savladali Grbalj 3:1 nakon preokreta.

“Trikolori” su poveli golom Marka Đukanovića u 49. minutu, da bi izabranici Edisa Mulalića golovima Tiaga Farie u 60. Vuleta Vujačića u 67. i  autogolom Nemanje Kartala u 79. minutu meča napravili totalni preokret.

Lider Budućnost nije startovala polusezonu na pravi način. “Plavi” su derbiju u Lješkopolju remizirali protiv Podgorice 1:1. Podgoričani su poveli u 75. minutu preko grčkog napadača Moraitisa, da bi Darko Dajić odličnim pogotkom u 84. minutu poravnao i uzeo veoma važan bod za Lješkopoljce.

Aktuelni šampion Sutjeska iskoristila je kiks Budućnost i savladao Zetu pod Trešnjicom 1:3.

Nikšićani su poveli u 40. minutu preko Damira Kojaševića da bi Marko Ćetković udvostučio u 49. minutu s bijele tačke. Armin Bošnjak je ublažio rezultat u 67. minutu, da bi Stefan Nikolić u 86. minutu riješio sve dileme oko pobjednika.

Rezultati:

Kom – Petrovac 0:1 (M. Kalezić 20’)

Rudar – Grbalj 3:1 (T. Faria 60’, V. Vujačić 67’, N. Kartal 79’ (a.g.) – M. Đukanović 49’)

Podgorica – Budućnost 1:1 (D. Dajić 84’ – P. Moraitis 75’)

Zeta – Sutjeska 1:3 (A. Bošnjak 67’ – D. Kojašević 40’, M. Ćetković 49'(p), S. Nikolić  86’)

Budućnost je i dalje lider s 45 bodova, šest manje ima Sutjeska, dok je Iskra treća s 35. Zeta je ostala četvrta s 28, bod manje ima Podgorica, a 24 ima Rudar koji je prestigao Titograd uz dva boda viška, dok su u začelju Petrovac s 21, Kom s 19 i Grbalj s 13 bodova.

U narednom kolu koji se igra već u subotu Petrovac će ugostiti Zetu na Malom brdu, Budućnost će dočekati Kom pod Goricom, a Sutjeska će odigrati derbi kola protiv Iskre kraj Bistrice.

U preostala dva duela Podgorica će gostovati Grblju u Radanovićima, a Titograd će ugostiti Rudar na Starom aerodromu.