1. CFL: Budućnost dobila derbi, Dečić bolji od Iskre, iznenađujući poraz Podgorice

Budućnost je u Nikšiću savladala Sutjesku 1:0 i upisala sedmi trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja. Do druge pobjede u međusobnim duelima ove sezone, četvrte uzastopne bez primljenog gola, lider šampionata došao je pogotkom Draška Božovića u 15. minutu

Fudbalerima Budućnosti pripao je derbi protiv Sutjeske, a pobjedu u 11. kolu Telekom Prve crnogorske lige ostvario je i drugoplasirani Dečić.

Božović, Foto: Pobjeda.me

Budućnost je u Nikšiću savladala Sutjesku 1:0 i upisala sedmi trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja.

Do druge pobjede u međusobnim duelima ove sezone, četvrte uzastopne bez primljenog gola, lider šampionata došao je pogotkom Draška Božovića u 15. minutu.

Dečić je u Tuzima pobijedio Iskru iz Danilovgrada 2:0, golovima Kristijana Vuljaja u 40. i Ognjena Rolovića u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Iznenađenje je priredio Petrovac, koji je na DG areni slavio protiv Podgorice, drugoplasirane uoči ovog kola, 3:1 i posljednje mjesto na tabeli ustupio OFK Titogradu.

Petrovački tim, koji je upisao prvu pobjedu ove sezone, poveo je golom Mirze Đurđevića u 14. minutu.

Izjednačio je Šaleta Kordić u 29, a novu prednost gostima donio je Rjoja Tačibana u 65. minutu.

Konačan rezultat postavio je Luka Merdović u 89. minutu.

OFK Titograd je pred svojim navijačima izgubio od Rudara 2:0.

Pljevaljski tim do pobjede, četvrte ove sezone, došao je golovima Vuka Strikovića u 61. i Nemanje Kartala u 68. minutu.

Domaći teren, uz Dečić, odbranila je i Zeta, koja je u Golubovcima savladala plavsko Jezero 1:0.

Odlučujući pogodak, za četvrtu pobjedu u dosadašnjem dijelu takmičenja, postigao je Vasko Kalezić u 44. minutu.

Budućnost je, poslije 11. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 22 boda.

Bod manje osvojio je Dečić, Podgorica ima 18, a Sutjeska 16 bodova.

U narednom kolu, četvrtog novembra, sastaće se: Rudar – Zeta, Jezero – Dečić, Iskra – Sutjeska, Budućnost – Podgorica i Petrovac – OFK Titograd.