Subota, 20 Aprila, 2024

1. CFL: Jezero prekinulo nalet Iskre, Đurković donio slavlje Plavljanima

Deseto kolo Telekom Prve crnogorske fudbalske lige je otvoreno duelom Jezera i Iskre.

U Beranama je slavio tim iz Plava – bilo je 1:0, a jedini gol je postigao Nikola Đurković u 20. minutu.

U prvih 45 minuta je viđeno po nekoliko šansi na obje strane, a domaćin je u 28. mogao i da udvostruči prednost, ali je penal Miljana Vlaisavljevića odbranio golman Iskre Marko Kordić.

Slabiji ritam u nastavku je više odgovarao Jezeru, koje je tako stiglo do trećeg trijumfa u sezoni.

Drugoplasirana Iskra je, s druge strane, prekinula seriju od četiri meča bez poraza.

CFL se nastavlja sjutra duelima Podgorice i Sutjeske (18), te Mornara i Petrovca (19).

U nedjelju se sastaju Zeta – Dečić (19) i Budućnost – Rudar (20 sati).