1.CFL: Iskra nadigrala Petrovac, Anđelković donio preokret Podgorici protiv Jezera

Nakon dva vezana poraza Danilovgrađani su pobijedili Petrovac sa 4:1

Odigrana su prva dva meča šestog kola Prve Telekom Crnogorske fudbalske lige i slavili su fudbaleri Iskre i Podgorice.

Nakon dva vezana poraza Danilovgrađani su pobijedili Petrovac sa 4:1.

Domaćima je posao olakšao golman Petrovca Đurović koji je u 20. zaradio isključenje zbog faula nad Sekulićem van šesnaesterca.

Nedugo zatim Pavlović je donio prednost Iskri, da bi u 34. minutu Sekulić duplirao vođstvo Iskre.

Petrovac je smanjio u 66. preko Bašića, ali je tim Srđana Nikića u finišu otklonio dileme oko pobjednika.

Milojko u 83. i Jamamotu u prvom minutu nadoknade postavili su konačan rezultat na stadionu ”Braća Velašević”.

Iskra i Petrovac sada su sada bodovno izjednačeni (10) i nalaze se na pozicijama četiri i pet.

Ranije danas Podgorica je slavila na gostovanju Jezeru 2:1 zahvaljujući Anđelku Jovanoviću koji je postigao dva brza gola za preokret i prvu pobjedu tima iz Lješkopolja.

Plavljani su poveli zahvaljujući Mujeciju koji je u 55. minutu iskoristio penal.

Nakon centaršuta Suzukija, Jovanović je 68. minutu izjednačio rezultat, a onda nekoliko desetina sekundi kasnije snalažljivom reakcijom donio preokret i trijumf Podgorici.

Podgorica je sada skočila na sedmo mjesto i ima četiri boda, dok je Jezero fenjeraš sa samo jednim bodom.