Subota, 20 Aprila, 2024

1. CFL: Debakl Sutjeske pod Golubinjom, Budućnost iskoristila kiks

Fudbaleri Sutjeske su nastavili lošu seriju i pretrpili težak poraz od Rudara pod Golubinjom 4:1

Nastavlja se Prva Telekom Crnogorska fudbalska liga i u toku je 22. kolo.

Rudar i Sutjeska, Foto: Cdm.me

Fudbaleri Sutjeske su nastavili lošu seriju i pretrpili težak poraz od Rudara pod Golubinjom 5:1. Golove za Pljevljake postigli su Faria u šestom i 57. minutu s bijele tačke, Ćuković u 21. , Vujačić u 47. i Stijepović u 83. minutu meča, dok je gol utjehe za aktuelne šampione postigao Vučić u 50. minutu s bijele tačke. Meč je okarakterisao i desetominutni prekid zbog neprigodnog skandiranja navijača Sutjeske, gdje je delegat tražio da se isprazne tribine s gostujućim navijačima.

Budućnost je iskoristila kiks Nikšićana i savladala Petrovac pod Malim brdom 0:1. Pobjedonosni pogodak za Podgoričane postigao je Moraitis u 73. minutu meča i uvećao razliku na čak plus 11 u odnosu na Sutjesku.

Podsjetimo se, ranije danas je Grbalj savladao Kom na Zlatici 0:1, golom Kordića u 90. minutu meča.

Od 16 časova Titograd gostuje Podgorici u Lješkopolju, dok će Zeta u derbiju kola dočekati Iskru na Trešnjici od 17 časova.

Rezultati:

Kom – Grbalj 0:1 (Kordić 90’) – završeno
Petrovac – Budućnost 0:1 (Moraitis 73′)
Rudar – Sutjeska 5:1 (Faria 6’ p, 57’ p. Ćuković 22’, Vujačić 47, Stijepović 83’ – Vučić 50’ p.)