1. CFL: Budućnost slavila u Baru, Golubuvović autogolom poklonio trijumf Iskri

Budućnost je u seriji pobjeda, kontinuitet dobrih igara i rezultata je nastavljen i u Baru.

Aktuelni šampion je bio ubjedljiv protiv Mornara, slavio je 3:0 nakon mnogo bolje partije u prvom poluvremenu i odrađivanja posla u nastavku.

Samo četiri minuta je trebalo Podgoričanima da dođu do prednosti, i to poslije majstorije Miloša Raičkovića.

Iskusni vezista je još jednom potvrdio da su mu fenomenalni golovi sa velike udaljenosti specijalnost – zatresao je mrežu Lazara Baltića lobom sa 40 metara.

Bio je to vjetar u leđa “plavima”, a Mornar kao da nije mogao da pronađe odgovor.

U 16. minutu je šansu imao Lazar Mijović, odmah nakon toga mu se revanširao Petar Grbić, da bi u 21. Momčilo Raspopović udvostručio prednost tima Aleksandra Nedovića.

Vasilije Terzić je izveo slobodan udarac, a desni bek glavom bez većih problema pogodio za velikih 2:0

Do poluvremena se, u 36. minutu, upisao i Igor Ivanović poslije akcije u kojoj je Budućnost na sve načine probala da “ugura” loptu u gol. Baltić i defanzivci Mornara su odbranili što su mogli, nisu bili baš ni spretni u tome, pa je Ivanović iskoristio šansu da praktično riješi pitanje pobjednika.

Ovo je Budućnosti treća pobjeda zaredom, druga u kojoj nisu primili gol, pa je sada na trećem mjestu.

Nedovićevi izabranici imaju 18 bodova, koliko i Petrovac. Iskra je na dva boda prednosti, a lider Sutjeska na plus 11…

I fudbaleri Iskre su slavili pobijedivši Rudar 1:0 na stadionu braće Velešević.

Meč u Danilovgradu odlučen je u 29. minutu, kada je sopstvenu mrežu zatresao Golubović.

U pokušaju da vrati loptu svom golmanu, savladao ga je, mada je utisak i da je čuvar mreže Pljevljaka Agović mogao bolje da reaguje.

Iskra je sa ova tri boda odbranila drugo mjesto sa 20 bodova, devet manje od vodeće Sutjeske.

Rudar je prekinuo seriju od četiri pobjede, pa je sada sedmi sa 14 bodova.