1. CFL: Budućnost preokretom do plus 15, Iskra sigurna u Danilovgradu

Budućnost je i dalje lider na tabeli s 58 bodova i 13 više od Sutjeske, dok je Iskra treća s 41 bodom

Odigrani su i preostali mečevi 25. kola Prve Telekom crnogorske fudbalske lige.

Novović i Ivanović, Foto: Facebook/OFK Titograd Podgorica

Fudbaleri Budućnosti iskoristili su novi kiks Sutjeske i nakon preokreta savladali Titograd na Starom aerodromu 1:3. “Romantičari” su poveli u 24. minutu nakon nespretnog autogola Periše Pešukića, da bi Petar Grbić u 40. minutu poravnao. Igrao se 69. minut, da bi Draško Božović napravio totalni preokret, a Dejan Zarubica u 87. minutu potvrdio i uvećao bodovni saldo u odnosu na Nikšićane na plus 15.

Iskra je prekinula post i nakon četiri kola bez pobjede savladala Kom u Danilovgradu 2:0, golovima Vladislava Rogošića u 14. minutu s bijele tačke i Ivana Vukovića u 40. minutu meča.

Rudar je nastavio crnu seriju i nakon poraza od Zete u prošlom kolu pretrpio je novi od Podgorice pod Golubinjom 0:3. Strijelci za Lješkopoljce bili su Nikola Vujnović u 40., Matija Božanović u 77. i Balša Sekulić 92. minutu meča.

Podsjetimo se, ranije danas je Zeta savladala Grbalj u Radanovićima 0:2, dok je Sutjeska bez golova završila meč protiv Petrovca kraj Bistrice.

Rezultati 25. kola 1. CFL:

OFK TITOGRAD – BUDUĆNOST 1:3 (Pešukić (a.g) 24’ – Grbić 40’, Božović 69’, Zarubica 87’)

ISKRA – KOM 2:0 (Rogošić (p) 14’, Vuković 36’)

RUDAR – PODGORICA 0:3 (Vujnović 40’, Božanović 77’, Sekulić 92’)

GRBALJ – ZETA 0:2 (Sopo 32′, Bošnjak 92′)

SUTJESKA – PETROVAC 0:0

Budućnost je i dalje lider na tabeli s 60 bodova i 15 više od Sutjeske, dok je Iskra treća s 41 bodom. Zeta je četvrta s 36 bodova, po 33 imaju Podgorica i Rudar, Petrovac je sedmi s 25 bodova, dok su u začelju Titograd s 24, Kom s 23 i Grbalj s 18 bodova.

U narednom kolu koji se igra već u nedjelju sedmog juna, Budućnost će u derbiju kola pod Goricom dočekati Sutjesku, Iskra će gostovati Petrovcu pod Malim brdom, a Zeta će pod Trešnjicom ugostiti Podgoricu.

U preostala dva duela Kom će na Zlatici dočekati Rudar, a Titograd će u Radanovićima gostovati Grblju.