Četvrtak, 18 Aprila, 2024

1. CFL: Budućnost gubila, pa razbila Petrovac, sedam golova kraj Bistrice

Domaći su poveli pogotkom Mikijelja iz penala u 27. minutu, da bi nedugo zatim udarac Marka Vučića sa 11 metara odbranio golman Petrovca Popović. Nakon odmora, Budućnost je zagospodarila terenom i već u 49. minutu novi jedanaesterac za ''plave'' koji je iskoristio Igor Ivanović

Fudbaleri Budućnosti preokretom u drugom poluvremenu pobijedili su na terenu Petrovca 4:1 u 23. kolu domaćeg šampionata i nastavili hod ka tituli.

Domaći su poveli pogotkom Mikijelja iz penala u 27. minutu, da bi nedugo zatim udarac Marka Vučića sa 11 metara odbranio golman Petrovca Popović.

Nakon odmora, Budućnost je zagospodarila terenom i već u 49. minutu novi jedanaesterac za ”plave” koji je iskoristio Igor Ivanović.

Pet minuta kasnije Dejan Zarubica kompletirao je preokretom i bilo je jasno da Podgoričani idu ka trijumfu.

Ponovo je Zarubica bio strijelac u 80. minutu, da bi konačan rezultat postavio Viktor Đukanović u 86. minutu.

Popodne je obilježio meč kraj Bistrice u kojem je Sutjeska savladala Zetu 4:3.

Vodili su sa dva gola Marka Burzanovića gosti 2:0, potom i 3:1, ali je Sutjeska u završnici preko Janjića i Raičevića došla do tri boda.

Sjajnu formu potvrdio je Rudar, sedmom uzastopnom pobjedom.

Pogotkom Živkovića Pljevljaci su slavili u Tuzima 1:0.

CFL – 23. kolo:

Sutjeska – Zeta 4:3 (Janjić 34’, 74’, Ćetković 45+2’, Raičević 85’ – Burzanović 4’, 22’, Krstović 36’)
Dečić – Rudar 0:1 (Živković 60’)
Podgorica – Jezero 2:1 (Čelebić 44’, 78’ – Pavlović 47’)
OFK Titograd – Iskra 0:0
Petrovac – Budućnost 1:4 (Mikijelj 27’ – Ivanović 49’, Zarubica 54’, 80’, Đukanović 86’)