Četvrtak, 28 Marta, 2024

Tragedija u Bosni: Preminuo mladi atletski šampion

Atletska federacija Bosne i Hercegovine potvrdila je tužnu vijest, preminuo je mladi atletičar Osman Junuzović.

Osman Junuzović je živio u Doboj Istoku i bio je prvak Bosne i Hercegovine na 3000m, 3000m stipl, 5000m, 8000m kros, 10.000m na stazi, 10.000 m na cesti, na 21 km i na 42 km.

Prvak Balkana bio je na 3000 metara sa preponama, osvojio je treće mjesto na 3000 m sa preponama na prvim Evropskim Igrama u Bakuu.

Bio je pobjednik kupa Evrope na 3000m i 5000m na Malti, a to je djelić onoga što je Osman postigao, podsjeća AFBiH.

Ne tako davno, preživljavao je teške trenutke, a njegov pakao je počeo krajem 2017. nakon povrede.

”Okliznuo sam se na treningu i povredio išijadikus (najduži nerv u tijelu). Otišao sam ljekaru i pogrešno su mi dali injekciju, unijeli su mi infekciju i bukvalno sam se borio za život. U bolnici u Tuzli sam ležao 45 dana, cijela godina mi je propala. Kada sam izašao iz bolnice, ljekari su mi rekli da dvije godine neću moći da šetam, međutim nakon dva mjeseca bio sam prvak države i vratio sam se munjevitom brzinom tamo gdje pripadam. Hvala svima koji su vjerovali u mene i koji su i danas uz mene i, ako bog da, tek me očekuju najbolji rezultati”, izjavio je nedavno dvadesetšestogodišnji atletičar iz Doboj Istoka.