Utorak, 23 Aprila, 2024
Rubrika:

Đurašković: Vrijeme je da građanima Bara ponudimo održiva rješenja za pitanje vodosnabdijevanja

''Jer u 21. vijeku jedna od najvećih opština Crnogorskog primorja, što Bar svakako jeste, više ne smije biti žedna''

Da li znate da ljudi koji žive ispod rezervoara Šušanj 2 nemaju vodu, upitao je Josip Đurašković, kandidat koalicije „Idemo, ljudi! Demokratski, evropski, ujedinjeno za Bar!“ za odbornika u Skupštini opštine Bar.  Poručio je da je vrijeme da “građanima Bara ponudimo održiva rješenja za pitanje vodosnabdijevanja”.

“Nakon što godinama slušamo od gradskih vlasti o prioritetnim ulaganjima, razvojnim projektima i planovima za Opštinu Bar, koji su najvećim dijelom finansirani novcem građana Bara, u praksi svjedočimo tome da veliki broj prigradskih naselja u našoj opštini još uvijek nema riješeno pitanje osnovnog vodosnabdijevanja. Da li je zaista potrebno da u 21. vijeku pojašnjavamo koliki je značaj urednog vodosnabdijevanja za normalan živor građana Bara, dok je o unaprjeđenju turističke privrede u uslovima nedostatka pitke vode više nego licemjerno govoriti”, rekao je on.

Prije sada već više od 10 godina je, podsjetio je Đurašković, izgrađen i pušten u rad južni krak regionalnog vodovodnog sistema (RVS), čija trasa prolazi kroz cijelu opštinu Bar, od Kufina (granica sa opštinom Budva) do mjesta Kunje (granica sa opštinom Ulcinj).

“Na trasi RVS u opštini Bar je izgrađeno 5 distribucionih odvojaka od kojih je gotovo 10 godina bio u funkciji samo jedan (Šušanj). I pored toga, na stotine objekata i domaćinstava u naselju Šušanj, Peranovići, Mrčele i Vitići,koji se nalaze u neposrednoj blizini rezervoara Šušanj 2 i odvojka RVS ni dan danas nema ni vodovodnu infrastrukturu, niti bilo kakvo rješenje za uredno vodosnabdijevanje, iako je priključak ovih objekata na vodovodnu mrežu bilo moguće izvesti uz relativno jednostavna i brza tehnička rješenja, koja ne iziskuju ogromna ulaganja”, naglasio je Đurašković.

Prema njegovim riječima, u nedostatku efikasne gradske vlasti u Baru, građani, mjesne zajednice i privredni subjekti koji su svoje poslovne aktivnosti usmjerili na turizam, su “godinama samoinicijativno slali zahtjeve za direktnim priključenjem i preuzimanjem vode iz RVS sa područja opštine Bar koje gravitira južnom kraku RVS”. Pojedinim naseljima je, dodaje, to uspjevalo, najviše zahvaljujući “političkim dogovorima i/ili političkoj pripadnosti pojedinaca”.

“U našoj koaliciji smatramo da lokalna uprava koja ne sluša građane i ne rješava efikasno i u kratkom roku najprioritetnije zahtjeve onih koji su ih izabrali, ne zaslužuje ponovno povjerenje građana. Odgovorna lokalna uprava se ne smije rukovoditi isključivo političkim odlukama, već politiku mora da podredi osnovnim potrebama žitelja naše opštine, kao i brojnih turista koji iz godine u godinu u sve većem broju posjećuju Bar”, istakao je Đurašković.

Vrijeme je da, smatra on, prije svega drugog, “ponudimo građanima održiva rješenja za pitanje vodosnabdijevanja”.

“Jer u 21. vijeku jedna od najvećih opština Crnogorskog primorja, što Bar svakako jeste, više ne smije biti žedna. Idemo, ljudi, da naš Bar postane grad srećnih i zadovoljnih građana! Idemo, ljudi! Demokratski, evropski, ujedinjeno za Bar! Zaokruži 7”, zaključuje Đurašković.

Najnovije

Najčitanije

Povezano

Komentari

Subscribe
Notify of

0 Komentara
Inline Feedbacks
Pregedaj sve