LŠ: Dortmund i Porto u prednosti, Juve sačuvao nadu

Dortmund, Foto: AFP

Fudbaleri Porta i Dortmunda ostvarili su pobjede večeras u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

Portugalci su 80 minuta dominirali mečom protiv Juventusa, vodili 2:0, ali je u finišu torinski klub se vratio u život.

Prvo je Kijeza nakon odlične akcije Rabioa smanjio minus, a onda u nadoknadi nije sviran očigledan penal nad Ronaldom.

Sevilja je u sedmom minutu povela protiv Dortmunda, međutim gosti su do odmora preokrenuli uz dva gola Halanda i asistenciju.

Na kraju je De Jong vratio kakvu takvu nadu domaćima pred revanš.

Porto – Juventus 2:1 (Taremi 2’, Marega 46’ – Kijeza 82’)

Sevilja – Borusija Dortmund 2:3 (Suso 7’, De Jong 84’ – Dahud 20’, Haland 27’ 43’)

Tok mečeva:

90+6 – I to je to. Porto ima lijepu prednost protiv Juventusa pred revanš u Torinu, kao i Borusija pred revanš u Dortmundu.

90+1’ – Izmjene za Porto. Čiko Konsesao i Ndaje mijenjaju Oliveiru i Koronu.

90+1 – Karton za Dortmund. Upisan je i Haland.

89’ – Karton za Sevilju. Zapisan je Rodriges. Dortmund je iskoristio prekid da uvede Menijea umjesto Dahuda.

87’ – Treći karton za Juventus. Zapisan je i Demiral

84. minut – Sevilja je smanjila, nadu daje gol Luka de Jonga.

82′ – Rabio je odlično prošao pronašao Kijezu koji je uz malo sreće da izuzetno važan gol za Juventus. Torinski sastav 80 minuta nije stvorio ni šansu, ali je našao put do gola.

81’ – Novi žuti karton za Juventus. Zapisan je Danilo.

80’ – Nova promjena za Dortmund. Brandt mijenja Rojsa.

77’ – Promjena za Juventus. Dejan Kulusevski mijenja Erona Remzija.

76’ – Terzic je pripremio izmjenu. Rafael Gereiro će izaći i zamijenit će ga Feliks Paslak

74’ – Puno sreće za Dortmund. Rodriges je pucao slobodnjak i zakačio stativu i srećna intervencija Hica.

73’ – Prvi karton za Borusiju. Zaradio ga je Humels.

72’ – Posljednja izmjena za Sevilju Džordan izlazi, a mijenja ga Rodriges.

66’ – Nova promjena za Porto. Marko Grujić ulazi umjesto Muse Marege.

63’ – Prva javna opomena za Juventus. Žuti karton je dobio De Liht. Juventus je iskoristio prekid i uveo Moratu umjesto MekKinija.

60’ – Trostruka izmjena za Sevilju. De Jong, El Hadadi i Munir mijenjaju Susa, En Nesirija i Gomeza.

57’ – Izmjena za Porto. Marulanda Fernando Luis Diaz ulazi, a izlazi Otavio.

52’ – Kolosalna šansa za Porto. Serhio Oliveira je precizno šutirao s ruba šesnaesterca, ali Vojčeh Šćešni pokazao golmansku klasu i odbranio mu šut.

46’ – Raspad Juventusa u Portu – 2:0. Prvi napad u drugom poluvremenu i gol Muse Marege.

46’ – Nastavljaju se mečevi u Portu i Sevilji!!! Lupetagi je odlučio da zamijeni Rakitića za Gudelja.

To je to za prva poluvremena. Juventus je u problemu, baš kao i Sevilja. Dortmund leti ka četvrtfinalu, a Haland nosi ”milionere”.

43 – Ponovo Erling Haland. Papu Gomes je izgubio loptu, Rojs dodao do Halanda, a Norvežanin ne prašta i nastavlja da rešeta.

41’ – Dobar pokušaj Juventusa. Rabio je izveo makazice, ali je golman Markesin bio budan.

35’ – Prinudna izmjena za Juventus. Đorđo Kielini ne može nastaviti igru zbog povrede, pa će ući Merih Demiral.

34’ – Još jedna šansa za Borusiju preko Halanda. On je šutirao u lijeve rašlje s ivice šesnaesterca, ali je Bonu to sjajno intervenisao.

27′ –  Sjajan gol Dortmunda za preokret. Prvo trk Halanda, pa onda dupli pas sa Sančom za 1:2. Haland je na 42 meča za Borusiju postogao 40 golova.

20’ – Dortmund je poravnao. sjajni Haland je započeo akciju, a golčinu je postigao Dahud sa 20 metara.

7’ –  Vodi i Sevilja! Suso uz dosta sreće, nakon devijacije, 1:0.

2’ – Nestvarna greška Bentakura, poklonio je gol Portu, a srećni strijelac je Taremi.

1’ – Počinju mečevi na Dragau i stadionu Ramona Sančesa Pishuana!!!

”Zmajevi” žele da se osvete ”staroj dami” za izbacivanje iz osmine finala najeltinijeg evropskog takmičenja 2017. godine nakon što ih je Juventus pobijedio 0:2 u Portu i 1:0 u Torinu, dok ”crveno-bijeli” poslije dugih 11 godina dočekuju ”milionere” gdje su 2010. godine igrali neriješeno 2:2 u sklopu grupne faze Lige Evrope.

Strateg Porta Serhio Konsesao pred večerašnji meč neće računati na Markana i Mbajea zbog povreda, dok trener Juventusa Andrea Pirlo  takođe zbog povreda u svom timu neće imati Artura, Kvadrada i Izraela.

S druge strane, menadžer Sevilje Žulen Lopetegi neće imati na raspolaganju Akunu i Okampusa zbog povreda, dok trener Borusije Edin Terzić neće računati na Burkija, Azara, Piščeka, Šmelcera, Vitsela i Zagadua, a zbog privatnih razloga upitan je i Delanej.

Postave:

Porto: Marčesin – Pepe, Mbemba, Sanusi, Manafa – Serhio Oliveira, Uribe, Otavio, Korona – Taremi, Marega

Juventus: Šćešni – Kielini, De Liht, Aleks Sandro, Danilo – Bentakur, Rabio, MekKeni, Kijeza – Ronaldo, Kolusevski

Sevilja: Bono – Dijego Karlos, Kunde, Eskudero, Navas – Fernando, Rakitić, Džordan – En Nesiri, Gomez, Suso

Borusija Dortmund: Hic – Humels, Akanji, Gerero, Mori Bauza – Kan, Belingem, Dahu – Sančo, Rojs – Haland

Glavni arbitar meča na Dragau je Španac Karlos del Sero, dok će na stadionu Ramona Sančesa Pishuana pravdu djeliti Holanđanin Dani Makeli.