Evrokup: Budućnost napravila brejk u Monte Karlu, Kobs i Rid srušili Monako

Rid, Foto: KK Monako

Košarkaši Budućnosti napravili su brejk u prvoj utakmici četvrtfinala Evrokupa – pogotkom Džastina Kobsa, dvije i po sekunde prije kraja, Podgoričani su savladali Monako 77:76.

Crnogorski prvak smogao je snage da u dramatičnoj završnici ostvari trijumf, a naša ekipa imala je i sreće u posljednjem napadu pošto je Matijas Lesort, iz dobre pozicije, promašio šut za pobjedu domaćih.

Domaći tim bolje je otvorio susret i več nakon deset minuta imao prednost od devet poena (22:13), kada se činilo da ima sve u svojim rukama.

Ipak, tim Dejana Milojevića reagovao je u nastavku i predvođen raspoloženima Vilijem Ridom i Amedeom Dela Valeom uspjeli do odlaska na veliki odmor da se primaknu na samo poen zaostatka (38:37).

Nakon toga je uslijedila žestoka borba u kojoj je na obje strane viđen i veliki broj grešaka. Budućnost je uspjela i da preokrene, a imala je i tri poena prednosti u završnici ovog dijela igre. Ipak, u odlučujuću dionicu ušlo se sa rezultatom 54:51 u korist ekipe koju predvodi nekadašnji crnogorski selektor Zvezdan Mitrović.

”Plavi” ne posustaju i sredinom četvrte četvrtine ponovo stižu do poravnanja, nakon čega je uslijedila uzbudljiva završnica u kojoj je malo više koncentracije imao gostujući sastav, pa Podgoričani i te kako imaju razloga da budu zadovoljni rezultatom.

Vili Rid je bio najefikasniji igrač Budućnosti s 24 poena, tri manje je imao Kobs, dok su se kod domaćina istakli Grej s 18 poena, kao i Bost i Lesort sa po 13 poena.

Drugi četvrtfinalni meč igra se u Ljubljani u petak.

Monako – Budućnost 76:77 (22:13, 16:24, 16:14)

IV četvrtina:

76:77 – Rid poentira ali promašuje dodatno bacanje, Monako pravi grešku u napadu, a Kobs poentira u posljednjim momentima za veliki preokret. Budućnost je napravila brejk u Montekarlu i u Ljubljani može osigurati prolaz u polufinale.

76:73 – Rid poentira priključuje mu se Kobs za minus jedan minut prije kraja meča, ali O Brajen uzvraća svojim poenima.

74:68 – Kobs realizuje 1/2 bacanja, Lesort postiže trojku za velikih plus šest.

71:67 – Mini serija Monaka preko O Brajena i Lesorta za plus četiri.

65:63 – Serija Budućnosti za novi preokret, Grej uzvraća trojkom.

58:53 – Prve poene u posljednjoj dionici postiže O Brajen uspješnim bacanjima, Kobs uzvraća, a Grej upisuje nove poene za plus pet.

III četvrtina:

54:51 – Zoran Nikolić promašuje oba bacanja nakon nesportske lične Endojea, a Danilo Nikolić promašuje za tri i time je završena treća četvrtina.

54:51 – Zoran Nikolić poentira za plus tri, Grej uzvraća s dvije uzastopne trojke za novi preokret.

48:49 – Ivanović realizuje bacanja, Zoran Nikolić poentira za novi preokret, Lesort realizuje 1/2 bacanja.

45:43 – Razmjena trojki Kobsa i Bosta, a Lesort vraća prednost Monaku uspješnim bacanjima.

40:40 – Edžim vezuje tri poena nakon bacanja i poentiranja za preokret, Endoje uzvraća svojim poenima.

II četvrtina:

38:37 – Kobs i Najt promašuju po priliku i time je završena druga četvrtina. Odlična dionica za Budućnost i sve će biti otvoreno nakon pauze.

38:36 – Danilo Nikolić realizuje bacanja, Kobs se priključuje svojim poenima za egal, a Lesort vraća prednost Monaku.

34:31 – Rid vezuje dva uspješna napada, priključuje mu se Dela Vale trojkom za samo minus jedan, a Lesort prekida nalet uspješnim bacanjima.

30:22 – Serija Budućnosti 8:0 za minus tri, Monako uzvraća serijom Endojea od pet poena.

25:14 – Prve poene u drugoj dionici postiže Kobs realizovanjem 1/2 bacanja, Demahis uzvraća trojkom.

I četvrtina:

22:13 – Velika serija Monaka koja se odljepljuje na plus devet i time je završena prva dionica.

15:13 – Serija Budućnosti za samo minus dva nakon poena Ivanovića i trojke Kobsa.

12:8 – Novi nalet Monaka nakon trojki Bosta i Najta, Ivanović uzvraća svojim poenima.

6:6 – Mini serija Monaka preko Endojea i Inglisa, Rid i Edžam vraćaju egal.

2:2 – Prve poene u meču postiže Inglis, uzvraća Rid.

Izabranici Dejana Milojevića imali su malo vremena za pripremu ove utakmice jer su u nedjelju veče igrali i ubjedljivo dobili derbi ABA lige protiv Crvene zvezde.

Raduje dobra forma Podgoričana, koji se nadaju da bi večeras možda mogli da naprave ključni korak ka polufinalu.

Druga utakmica je već u petak u Ljubljani, gdje će Budućnost biti domaćin zbog zabrane putovanja francuskim državljanima u zemlje van Evropske unije.