Četvrtak, 25 Aprila, 2024

LŠ: Bajern zakazao finale s PSŽ-om, Gnabri i Levandovski kaznili promašaje Liona

"Bavarci" su na praznom stadionu Hose Alvelade u Lisabonu savladali Lion 0:3 i zakazali finalni meč protiv PSŽ-a u nedjelju

Fudbaleri Bajerna plasirali su se po 11. put u finalu Lige šampiona.

Gnabri, Foto: AFP

“Bavarci” su na praznom stadionu Hose Alvelade u Lisabonu savladali Lion 0:3 i zakazali finalni meč protiv PSŽ-a u nedjelju.

Lion je sjajno otvorio meč i već u četvrtom minutu propustio kolosalnu priliku preko Depaja koji je prošao Nojera ali pogodio samo spoljni dio mreže.

U 17. minutu Lion opet propušta nevjerovatnu priliku preko Ekambija kada mu je Nojer odbranio šut vrhovima prstiju, da bi Gnabri kaznio propušteno već u sljedećem napadu.

Bajern je preuzeo konce u svojim rukama  i u 34. minutu udvostručio prednost ponovo preko Gnabrija iz odbijanca.

Lion nije želio da dozvoli debakl kakav je doživjela Barselona u četvrtfinalu pa nije pravila nesmotrene napade i u 59. minutu preko Ekambija stvorila još jednu veliku priliku koju je Nojer neutralisao, ali u 88. minutu Robert Levandovski novim pogotkom stavlja tačku na meč.

Bajern će se za svoju šestu titulu prvaka Evrope boriti protiv Pari sen Žermena u nedjelju 23. avgusta s početkom u 21 čas.

Lion – Bajern Minhen 0:3 (18’ 34’ Gnabri, 88’ Levandovski)

Tok meča:

90+4’ – To je to. Bajern je pokazao svoj kvalitet i zasluženo se plasirao u finale. Lion je bio dostojan rival, ali propuštene prilike su došle na naplatu.

88’ –  Treći pogodak za Bajern. Robert Levandovski se podigao visoko kako bi pokupio centaršut iz slobodnog udarca koji je izveo Džošua Kimič. Poslao je loptu glavom, iz peterca, unutar lijeve stative. Povećao je rezultat na 0:3.

86’ – Žuti karton za Lion. Dobio ga je Tijago Mendeš zbog ružnog starta.

82’ – Posljednje izmjene i za Bajern. Benjamin Pavar i Korentin Toliso mijenjaju Leona Gorecku i Tijaga Alkantaru.

80’ – Sporna situacija ispred gola Liona. Pomoćni sudija diže zastavicu i Lahoz zaustavlja igru. Filipe Kutinjo je poslao loptu u mrežu, ali je bio u ofsajdu.

75’ – Izmjena za Bajern. Filipe Kutinjo ulazi umjesto Serža Gnabrija.

73’ – Posljednja izmjena za Lion. Fernando Markal izlazi, a mijenja ga Matis Rajan Čerki.

67 – Dvostruka izmjena za Lion. Karl Toko Ekambi i Leo Duboa izlaze, a mijenjaju ih Džef-Rejn Adelaide i Keni Tete.

63’ – Izmjena za Bajern. Kingsli Koman mijenja Ivana Perišića.

59’ – Nevjerovatna prilika za Lion. Ekambi je primio savršenu loptu unutar šesnaesterca i pucao snažno u situaciji jedan na jedan s golmanom, ali je Nojer savršeno odbarnio taj pokušaj.

58’ – Nova izmjena za Lion. Musa Dembele je zamjenio Memfisa Depaja.

51’ – Kakva šansa za Bajern. Ivan Perišić je primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan s golmanom odlučio pucati u lijevu stranu gola. Entoni Lopes se bacio kao mačka i odbranio mu šut.

46’ – Sudija daje znak za nastavak meča i izvršene su prve izmjene kod obje ekipe. Niklas Sule mijenja Žeroma Boatenga za Bajern, a Tijago Mendeš mijenja Bruna za Lion.

Poluvrijeme. Lion je bio konkretniji u prvom djelu poluvremena i imao dvije kolosalne prilike preko Depaja i Ekambija, ali ubrzo je stigla kazna Bajerna za propuštene prilike a egzekutor je bio Serž Gnabri.

42’ – Novi karton za Lion. Kažnjen je Fernando Markal nakon što je oborio protivnika. Antonio Mateu Lahoz je donio kristalno jasnu odluku.

35’ – Žuti karton za Lion koji dobija Marselo zbog pregrubog starta.

34 – Gol za Bajern. U velikoj gužvi unutar peterca Liona, Levandovski je pucao ali mu je Lopes odbranio, da bi Gnabri pokupio odbijanac i ponovo zabio gol. 0:2.

18’ –  Gol za Bajern. Serž Gnabri je primio dobar pas i opalio snažno s poludistance. Pogodio je lijeve rašlje, a golman Lopes je bio nemoćan. 0:1.

17’ – Kolosalna prilika za Lion. Karl Toko Ekambi je nevjerojatno pronašao put kroz obranu, ali mu je nedostajalo preciznosti u završnici. Njegov pokušaj izbliza se odbio van od desnu stativu.

4’ – Kakva šansa za Lion. Memfis Depaj je dočekao sjajan cenaršut i ušao u solo prodor. Obišao golmana Nojera i pucao, ali je pogodio samo spoljni dio mreže.

1’ – Počinje drugi polufinalni meč na stadionu Hose Alvalade!!!

“Lavovi” su već ostvarili svoj najbolji rezultat kada su u četvrtfinalu savladali Mančester siti 1:3, dok su “bavarci” demonstrirali silu i razbili Barselonu u četvrtfinalu 8:2.

Menadžer Liona Rudi Garsija kao i u četvrtfinalnom meču neće računati na Jusufa Konea zbog povrede, dok strateg Bajerna Hans Flik izlazi u kompletnom sastavu.

Postave:

Lion: Lopes – Marselo, Markal, Denajer – Bruno, Aoar, Kašeret, Korne, Duboa – Ekambi, Depaj

Bajern Minhen: Nojer – Alaba, Boateng – Dejvis, Kimič – Gorecka, Alkantara – Miler, Gnabri, Perišić – Levandovski

Glavni djelilac pravde u meču na stadionu Hose Alvelade je Španac Antonio Migel Mateu Lahoz.