Kvalifikacije za OI: Norveška razbijena u Podgorici, lavice blizu Tokija!

”Lavice” su pred vratima trećeg uzastopnog učešća na Olimpijskim igrama.

Sjajnom igrom na startu kvalifikacionog turnira u Podgorici, naše dame pobijedile su prvog favorita Norvešku 28:23.

Skandinavke su na startu vodile 1:0 i 2:1, a potom je uslijedila serija Crne Gore od 5:0.

Od tog trenutka potpuno su preuzele kontrolu utakmice izabranice Kima Rasmusena.

Sjajno je na desnom beku zamijenila Jelenu Despotović Andrea Klikovac, razigrala se Đina Jauković, pa je naš tim brzo poveo 9:4.

U finišu prvog dijela Norvežanke su iskoristile jedini pad u igri “lavica” da smanje na 13:12.

Odmor je prijao crnogorskim rukometašicama, koje su nakon pauze ponovo zagospodarile terenom.

Pronašle su naše djevojke sjajna rješenja u napadu, preko Ramusović i Radičević, sa klupe je doprinos dala i Matea Pletikosić, pa je prednost Crne Gore porasla na plus šest, 25:19, kada je utakmica i definitivno riješena.

Tako je ekipa Kima Rasmusena savladala Norvešku prvi put još od istorijskog finala Evropskog prvenstva u Beogradu 2012. kada su “lavice” nakon četiri produžetka podigle pehar šampiona Starog kontinenta.

“Lavice” će u nedjelju igrati protiv Rumunije, ali su veoma blizu plasmana na Olimpijske igre sa turnira sa kojeg će dvije najbolje selekcije u Tokio.

Kakav će rezultat našim damama trebati u posljednjem kolu znaće se nakon sjutrašnjeg meča Rumunija – Norveška, a sada je sigurno da će ih trijumf odvesti na treće uzastopne Olimpijske igre.

Norveška – Crna Gora 23:28 (12:13)

60’ – I to je to. Sjajan nastup “lavica” koje su slavile 23:28 u prvom meču protiv aktuelnih evropskih šampionki.

55’ – Fenomenalna bomba Đine Jauković i lavice čuvaju plus šest. 21:27.

51’ – Dva gola Matee Pletikosić, ”lavice” su sve bliže velikoj pobjedi, 19:25!

45’ – Smanjile su na 18:21 Norvežanke, a onda je uslijedila bomba Đine Jauković.

40’ – Već tri gola za Radičević u nastavku, čuvaju naše djevojke plus pet, 16:21.

37’ – Jovanka pogađa sedmerac, opet imamo plus pet, 14:19. Naše dame su u naletu!

35’ – Razigrala se Ema Ramusović, dva gola sa pozicije kružnog napadača. “Lavice” opet prave razliku, 14:17.

31’ – Nastavlja se okršaj u kompleksu ”Verde”!!!

30’ – Na poluvremenu naša selekcija vodi 12:13. Imale su ”lavice” i pet poena prednosti i dominirale do polovine prvog dijela, ali su Norvežanke u završnici smanjile i čeka nas zanimljiv nastavak utakmice.

25’ – Pad u igri ”lavica”, muče se naše djevojke u napadu, 9:11.

20’ – Norvežanke su preko Aune sa dva gola smanjile na 7:10. Skandinavke su pojačale odbranu u posljednjih nekoliko minuta.

15’ – Dominiraju ”lavice”, već tri gola Andree Klikovac za ubjedljivih 4:9.

10’ – Crna Gora je bila u seriji 5:0, a onda je Jovanka Radičević propustila zicer. Uslijedio je napad Norveške u kojem su izborile sedmerac uz isključenje, pa je Nora Merk smanjila na 3:6.

5’ – Odličan početak naših dama, 2:4, po dva pogotka Đine Jauković i Andree Klikovac.

1’ – Počinje prvi okršaj ”lavica” za plasman na Olimpijske igre!!!

”Lavice” će pokušati da iznenade jednog od favorita i selekciju koja je godinama u vrhu svjetskog rukometa.

– Norveška nas ne može iznenaditi. Moramo da zaustavimo njihovu brzu igru, njihovu kontru. Igra Norveške zavisi od Nore Merk i od toga da li će ona nastupiti ili ne. Ukoliko ona ne bude u timu, Norveška će igrati sporije. Dobro je da je to prvi meč na turniru za nas, da osjetimo teren, da odigramo u dobrom ritmu, jer će nam ta utakmica pokazati šta moramo bolje pred Rumuniju. Daćemo sve za pobjedu, rekao je pred početak turnira u Podgorici selektor Kim Rasmusen.

Pored Crne Gore i Norveške, u glavnom gradu naše zemlje igraće i Rumunija.

Dvije najbolje selekcije plasiraće se na Olimpijske igre u Tokiju.