SP za rukometašice: Lavice preko Švedske obezbijedile olimpijske kvalifikacije

Najbolje rukometašice Crne Gore obezbijedile su olimpijske kvalifikakcije i tako ispunile cilj koji su postavile uoči Svjetskog prvenstva u Japanu.

Rukometašice, Foto: RSCG.me

“Lavice” su u posljednjem kolu Glavne runde pobijedile selekciju Švedske 26:23 i tako osvojile treće mjesto u grupi II, pa će u petak protiv Srbije igrati za petu poziciju na planetarnom takmičenju.

Izabranice Pera Johansona odigrale su izvrsno protiv motivisane Švedske, koja je danas imala priliku da eventualnom pobjedom prođe u polufinale i bori se za medalju na Svjetskom prvenstvu.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kome su Šveđanke u par navrata vodile i sa tri razlike, “lavice” su u nastavku, na krilima golmanke Marte Batinović, održale čas rukometa svojim rivalkama.

Članica Budućnosti sjajno je branila (zaustavila tri sedmerca, ukupno 14 intervencija), odbrana je bila kao iz najboljih dana, dok su u napadu odgovornost preuzimale Andrea Klikovac i Majda Mehmedović.

Kao plod takve igre, Crna Gora je konstantno bila u rezultatskoj prednosti, pa je na kraju zasluženo upisana i šesta pobjeda na ovom turniru, koja nažalost, nije bila dovoljna da se borimo za odličje, iako smo objektivno, imali kvalitet za tako nešto.

Crna Gora – Švedska 26:23 (12:12)

60’ – Lavice su odoljele pritisku i na kraju pobijedile Švedsku za Olimpijske kvalifikacije (26:23).

57’ – Mini serija Šveđanki za minus dva (23:21).

55’ –  Đurđina Jauković postiže sjajan pogodak za plus četiri i Olimpijske kvalifikacije su gotovo izvjesne (23:19).

51’ – Razmjena poena na obje strane i Crna Gora čuva plus tri (22:19)

45’ – Melegard daje gol nakon pet minuta posta, a Radičević i Mehmedović odgovaraju s dva brza pogotka za plus tri (19:16).

43’ – Vrlo čvrsta igra u odbrani i “lavice” čuvaju vođstvo (17:15).

37’ – Serija lavica i sjajan cepelin Mehmedović za plus tri koju prekida Linkvist (16:14).

31’ – Mehmedović postiže prvi pogodak u drugom poluvremenu, Blohm odgovara istom mjerom (13:13).

30’ – Stromberg i Brmović postižu po gol za kraj prvog poluvremena (12:12).

26’ – Hagman postiže pogodak, a Klikovac odgovara s dva vezana za izjednačenje (11:11).

23’ – Mini serija “lavica” za minus jedan (9:10).

19’ – Jovanka Radičević postiže pogodak s sedam metara, nakom osam minuta posta (7:9).

18’ – Serija Šveđanki za plus tri (6:9).

11’ – Razmjena poena na obje strane bez serija (6:6).

6’ – Majda Mehmedović postiže dva gola uzastopce za prvo vođstvo lavica (3:2).

3’ – Šveđanke odmah napravile mini seriju od dva gola, koju prekida Jauković (1:2).

1’ – Počinje okršaj za Olimpijske kvalifikacije!!!

Izabranice Pera Johansona u glavnoj fazi imaju četiri boda i nalaze se na četvrtoj poziciji u grupi dva, dok Šveđanke imaju bod više i nalaze se na trećoj poziciji.

Podsijetimo, Ruska reprezentacija je jutros savladala Španiju 36:26 i s maksimalnim učinkom od deset bodova prošla u polufinale, dok su Španjolke s sedam bodova ugrožene ukoliko Šveđanke savladaju “lavice”.

U posljednjem meču koji nije imao rezultatski značaj Japan je razbio Rumuniju 37:20.